• Spotkanie z rodzicami

• 9 września podczas I szkolnej wywiadówki,  dyrektor szkoły Mirosława Foryś i wychowawcy klas,  zapoznali rodziców z organizacją pracy placówki w roku szkolnym 2022/2023.  Dziękujemy przybyłym opiekunom za obecność i wspieranie społeczności szkolnej. Wszystkim życzymy wytrwałości i sukcesów w podejmowanych rodzicielskich obowiązkach. Nieobecnych zapraszany do kontaktu podczas konsultacji szkolnych.

• „Bieg Fair Play” PKOL 2022

• Dnia 7 września obchodziliśmy światowy dzień „Fair Play” ustanowiony w 2020 roku przez Międzynarodowy Komitet Fair Play. To inicjatywa, mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu. W związku z tym w dniach 7 -14 września uczniowie naszej szkoły wzięli  aktywny udział w tym wydarzeniu pod hasłem „Bieg Fair Play” PKOL 2022.  Na lekcjach w-f  przeprowadzono  pogadanki, na temat zachowań etycznych w trudnych sytuacjach  na boisku jak i po za nim. Uczniowie sami wykazali się sporą wiedzą na ten temat  aktywnie uczestnicząc w dyskusji . Wykonali plakaty nawiązujące do symboliki „Fair Play”  a także wzięli udział w symbolicznym  biegu na 500 m .

• AKCJA "KOCHANE PIERWSZAKI’’

•          Dnia 6 września br. uczniowie kl.I wraz z wychowawcą P. Anną Wojsą, P. Marzanną Gałęzowską i rodzicami uczestniczyli w akcji ,,Kochane Pierwszaki’’, zorganizowanej  w Hali Legionów w Kielcach. Celem tej akcji było zapoznanie dzieci klas pierwszych z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa na drodze. Była to już trzynasta edycja tego przedsięwzięcia, które zorganizowało kuratorium wspólnie z policjantami, strażakami oraz Instytutem Pamięci Narodowej. W spotkaniu uczestniczyło około 1600 dzieci z różnych szkół naszego województwa. Świętokrzyski Kurator Oświaty- Pan Kazimierz Mądzik w swoim wystąpieniu podkreślił, że Pierwszaki zaczynają bardzo ważny etap w życiu i należy im zapewnić bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły.

Podczas imprezy dzieci uczestniczyły w zabawach przygotowanych przez zespół muzyczny P. Marty Sornat. Brały udział w konkursach, pląsach, zabawach związanych z profilaktyką i bezpieczeństwem na drodze. Dzieci otrzymały opaski odblaskowe, zeszyty, kalendarze, naklejki. Był również dla nich przygotowany słodki poczęstunek. Miały możliwość oglądania wozów pożarniczych i policyjnych. Pod koniec spotkania Biskup Pomocniczy Diecezji Kieleckiej ks. Marian Florczyk poświecił dzieciom tornistry  i udzielił błogosławieństwa. Uczniowie wrócili do szkoły z bogatym bagażem wiedzy o bezpieczeństwie oraz pełni pozytywnych wrażeń.

• Półkolonie -2022

• Mimo iż wakacje już się skończyły pragniemy sięgnąć pamięcią w beztroski czas spędzony

podczas letniego wypoczynku.

W dniach od 10.07-20.07.2022r. w ZSP w Rakowie odbyły się półkolonie pod kierownictwem p. Marzanny Gałęzowskiej i kadry: p. Marzeny Foryś i p. Magdaleny Madej.

Warunkiem uczestnictwa wypoczynku dla dzieci, było to, że jeden z rodziców był ubezpieczony  w KRUS. Grupa liczyła 24 dzieci: z Rakowa, Szumska , Zbelutki, Zalesia, Chańczy.

Program półkolonii był bardzo atrakcyjny. Każdy dzień pełen dobrej zabawy i możliwości poznania okolic Rakowa i województwa świętokrzyskiego.

Uczestniczki z Chańczy: Maja, Natalia, Wiktoria( siostry)- zajęły I miejsce w konkursie

pt,, KRUS-owskie półkolonie”. Dziewczynki opisały każdy dzień pobytu na półkoloniach. Tym samym dowiodły tego, że dzieciaki nie narzekały na nudę.

Dzięki zgodzie autorkom zamieszczamy wiersz pt.

,, KRUS- owskie półkolonie’- Maja, Natalia , Wiktoria

Nasze trzy panie kochane,

Pytają nas czy półkolonie udane?

Wyjazd do Kurozwęk – ciekawy,

Bo widzieliśmy zamek Duławy.

Piękne sale i salony,

Każdy z nas zadowolony.

Bizony choć wielkie i silne

Przywitały nas bardzo stabilnie.

Plac zabaw był nowoczesny,

A  czas na nim bezkresny.

Wycieczka do Nadleśnictwa Łagów,

Uczyła nas zwierząt i szlaków.

Była mowa o liściach i drzewach

A także szukanie kart w krzewach.

Na koniec  ognisko i pyszna kiełbasa,

I nie potrzebna była żadna kasa!

Na basen pojechaliśmy w środę,

Bo każdy z nas lubi wodę.

Z wielkiej rury wszyscy zjeżdżali,

I o bezpieczeństwie pamiętali

Do Opatowskiego muzeum żeśmy pojechali,

Produkcję cukierków ,,Krówek” tam poznali.

W muzeum ciekawa

Starych rzeczy wystawa.

Ale, najlepsze były cukierki!

Nic tu po babcinej zacierce!

W piątek zabawy i gry na boisku,

Na temat bezpieczeństwa w siedlisku.

Państwo z KRUS-u przyjechali,

I nawet nagrody nam dali.

I w kinie też było fajnie,

Bajkę każdy oglądał czujnie.

Oglądaliśmy film z zachwytem.

A panie patrzyły z zaszczytem.

Następnego dnia chodziliśmy spacerkiem,

Choć każdy chciałby jechać skuterkiem.

Źródełko zdrowe i las oglądaliśmy,

I naprawdę długo chodziliśmy.

Świetlica ,, Tęcza” też nas przyjęła,

I nasz wolny czas w ciekawy ujęła.

Na koniec na słodko mam zakończenie

Bo manufaktura lizaków była zaskoczeniem.

Panie Marzenki- bo było ich dwie,

Zawsze życzliwe nie tylko dla mnie.

A Pani Magda  zawsze radosna

Rozpromieniała jak nie jedna wiosna.

Już koniec rymowania – było wspaniale!

Za rok się zapiszę i czekam wytrwale!

Wiktoria, Natalia, Maja

Dziękujemy:

• P. Wójtowi Damianowi Szpak za udostepnienie autobusu
            • Pani dyrektor Mirosławie Foryś za umożliwienie organizacji kolonii w naszej szkole
          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• 1 września uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny. Uroczystość poprzedziła Msza św. w kościele parafialnym. Uroczystość poprowadziła pani dyrektor Mirosława Foryś. Po  odśpiewaniu przez dzieci hymnu szkolego, powitała przybyłych uczniów, przedszkolaków, rodziców, nauczycieli i pracowników. Dzieci z Ukrainy przywitała w ich ojczystym języku. Po przekazaniu informacji związanych z funkcjonowaniem szkoły w bieżącym roku,  pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom sukcesów i zaprosiła na pierwsze w tym roku szkolnym spotkania w klasowe z wychowawcami.