• „Laptop dla Ucznia"

• Dziś, w naszej szkole, z rąk Wójta Gminy Raków Pana Damiana Szpaka i dyrektor szkoły Pani Mirosławy Foryś, uczniowie klasy 4 odebrali laptopy. "Laptop dla czwartoklasistów” to zaproszenie młodego pokolenia w odważną i pełną przygód podróż w przyszłość. Celem programu „Laptop dla Ucznia", jest podniesienie kwalifikacji cyfrowych młodych ludzi. Z laptopów, które otrzymali uczniowie będzie można korzystać domu i na wszystkich lekcjach. Laptopy stały się własnością rodziców uczniów, a ich przekazanie nastąpiło na podstawie umowy zawartej przez gminę z rodzicem ucznia. Cieszymy się że nasi wychowankowie odebrali już laptopy i mamy nadzieję, że będą im dobrze służyć.

• Prezentacja działań podejmowanych na Zielonej Szkole

• 29 września Maja i Martyna zaprezentowały swoim kolegom, nauczycielom, Pani Dyrektor, Wójtowi Gminy i rodzicom uczniów klasy 4, działania podejmowane na Zielonej Szkole. Dziewczynki opowiedziały o każdym dniu pobytu w Zawoi. Zaprosiły też do objerzenia wystawy, którą przygotowały Tosia, Albert, Natalka, Jakub, Malwinka. Na wystawie zobaczyć można było prace uczniów wykonane podczas wyjazdu oraz zdjęcia i samodzielnie zrobione piękne albumy przedstawiające wspomnienia uczniów.

• Akcja " Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  akcji, której celem jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe gospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych.

• Pożegnanie lata w przedszkolu

• Dnia 22.09 2023r z okazji ,, Pożegnania Lata i Powitania Jesieni" odbyło się w przedszkolu ognisko integracyjne. Dzieci że wszystkich grup przedszkolnych  (,,Bystrzaki ", ,,Sowy", ,,Tygryski", ,,Krasnoludki") miały możliwość uczestniczenia we wspólnym spotkaniu. W oczekiwaniu na kiełbaski dzieci brały udział w zabawach że śpiewem i sportowo - rekreacyjnych z wykorzystaniem obręczy do hula - hop, chusty animacyjnej, piłek. Swą wizytą zaszczycili nas absolwenci przedszkola - tegoroczna kl. I z wychowawczynią. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc w zorganizowaniu uroczystości i aktywne spędzenie czasu.

• ŚWIĘTO PRZEDSZKOLAKA

• 20 września odchodiliśmy Święto Przedszkolaka. Tego dnia w każdej grupie przedszkolnej odbyły się wspólne zabawy, konkurencje sportowe. Miłym akcentem była słodka niespodzianka przygotowana przez rodziców. Życzymy przedszkolakom spełnienia marzeń.

• Kosze na nakrętki przed szkołą

• 18 września z inicjatywy pani dyrektor – Mirosławy Foryś, przed naszą szkołą stanęły dwa piękne czerwone, metalowe kosze w kształcie serca, przeznaczone na plastikowe nakrętki. Kosze zostały ulokowane przed wejściem głównym do szkoły i przedszkola, tak, aby w każdej chwili nakrętki mogli do nich wrzucać nie tylko uczniowie i przedszkolaki, ale także rodzice i odwiedzający nas goście. Choć najbardziej liczymy na wychowanków naszej placówki.

Zachęcamy, aby jak najszybciej zapełnić metalowe serca plastikiem powodując, że nasze serca zabiją radośniej.

Ważne!!! Do pojemnika nie wrzucamy innych przedmiotów!!!

• Domki zabawowe

• Domki na naszym placu zabaw dzięki swoim niezwykłym wymiarom oferują przedszkolakom szeroką przestrzeń do zabawy.

• MOBILNE LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

• 8 września w naszej szkole gościliśmy edukatorów z Mobilnych Laboratoriów Przyszłości, którzy wspierają proces wykorzystywania nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych. Przybyli edukatorzy przeprowadzili z uczniami klas IV, V, VI, VII bezpłatne warsztaty z wykorzystania najnowszych technologii. Podczas zajęć uczestnicy przeliczali koszt wydrukowania danego przedmiotu i porównywali z ceną zakupu.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/ 2024

• 4 września uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny. Uroczystość poprzedziła Msza św. Podczas szkolnego apelu, po  odśpiewaniu hymnu szkoły, Pani Wioleta Banak w imieniu dyrektor Mirosławy Foryś powitała przybyłych uczniów, przedszkolaków, rodziców, nauczycieli i pracowników. Po przekazaniu informacji związanych z funkcjonowaniem szkoły w bieżącym roku, życzyła wszystkim uczniom sukcesów i zaprosiła na pierwsze w tym roku szkolnym spotkania klasowe z wychowawcami.