24 maja 2023r. przedszkolaki z grupy ,,Tygryski” wraz ze swoimi rodzicami i wychowawcą wybrały się na wycieczkę do Krajna. Po zakupieniu biletów wszyscy udali się do parku rozrywki. Na dzieci czekały dmuchańce, strefa kosmiczna, łódeczki oraz różnorodne gry zręcznościowe. Podczas tej zabawy przedszkolaki mogły wykazać się sprawnością fizyczną. Następnie cała grupa weszła do największego parku miniatur w Polsce. W Alei Miniatur „Cudowny Świat” dzieci zobaczyły najwspanialsze budowle i dzieła stworzone przez naturę. Dzięki temu, że modele wykonane są w skali 1:25 łatwo można było porównać wielkość poszczególnych budowli. Przy eksponatach znajdowały się tabliczki informacyjne o danych obiektach, co dodatkowo przyczyniło się do wzbogacenia naszej wiedzy. Wspólny obiad i kupowanie pamiątek to ostatni etap naszej podróży. Dzieci z uśmiechem na twarzach powróciły do Rakowa.
Wycieczka przedszkolaków do Krajna
26 maja - Dzień Matki
- 3
Mama to wielkie słowo, które jest synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Dlatego co roku w naszym przedszkolu nauczycielki pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do mam organizując uroczystą akademię. 26 maja 2023r. sale przedszkolne stały się sceną, na której dzieci w pięknych strojach zaprezentowały bogaty program artystyczny. 3-latki przedstawiły taniec ,,Daj mi rączkę”, piosenkę ,,Mamo życzę Ci” oraz wierszyki z życzeniami dla kochanych mam. Przedszkolaki z grupy ,,Tygryski” zaśpiewały piosenkę ,,Życzenia dla mamy”, recytowały wiersze i zaprezentowały taniec w parach. Grupa „Krasnoludki” z okazji Dnia Mamy przedstawiła bajkę „Calineczka”. ,,Smerfy” czyli 6-latki przygotowały na ten dzień montaż słowno-muzyczny, który uświetnił układ choreograficzny ,,Karuzela kwiatowa” do muzyki klasycznej. Występy zakończyło odśpiewanie tradycyjnego ,,Sto lat”. Klasa III zaśpiewała piękną piosenkę, którą podziwiać możemy na fb szkoły. Podczas wręczania laurek i własnoręcznie wykonanych (podczas warsztatów plastycznych) upominków, całusom i uściskom nie było końca. Atmosfera tej uroczystości była ciepła i niezwykle rodzinna.
Uczniowie zdali egzamin na kartę rowerową
Grupa 21 uczniów z klasy IV i VII naszej szkoły zdawała praktyczny egzamin na kartę rowerową. Egzamin składał się z dwóch części; pierwsza z nich, teoretyczna, dotyczyła zasad ruchu drogowego. Druga, praktyczna, sprawdza umiejętności jazdy na rowerze kandydatów do uzyskania dokumentu. Jak przyznają młodzi rowerzyści, była ona niełatwa, ale wszystkim udało się zdobyć pierwsze w życiu prawo jazdy. Uczniowie zdają sobie sprawę, że dokument jest im potrzebny, aby mogli sami poruszać się po drogach publicznych. Teraz daje mi to takie przyjemne uczucie, że mogą przyjechać do szkoły na rowerze. Pamiętajmy jednak, że budowa chodnika przy ulicy Łagowskiej i związane z nią prace budowlane wymagają szczególnej ostrożności.
Egzamin ósmoklasisty '2023
W dniach dniach 23-25 maja, 23 uczniów naszej szkoły przystąpiło do egzaminu ósmolasisty. Uczniowie rozwiązywali zadania z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przesłane do szkół przez właściwą okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu zostaną ogłoszone 3 lipca br. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 6 lipca br.
Wyróżnienie w konkursie Kangur Matematyczny
Uczniowie naszej szkoły w tym roku kolejny raz przystąpili do udziału w Międzynarodowym konkursie "Kangur Matematyczny”. Rozgrywany jest on w sześciu kategoriach. Nasi wychowankowie rozwiązywali zadania w kategorii: Maluch - klasy 3-4 Beniamin - klasy 5 i 6 oraz Kadet - klasy 7 i 8. Celem konkursu jest popularyzacja matematyki. Poznaliśmy wyniki konkursu, które przyniosły nam wiele radości. Wśród wyróżnionych jest Mikołaj Kosela z klasy VIII. Wynik bardzo bliski wyróżnienia uzyskali również Mikołaj Rejnowicz klasy IV - zabrakło 0,75pkt. i Marcel Kuca z klasy VI – zabrakło 3,25pkt. Brawo!!!
Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie za reprezentowanie szkoły. Gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłości.
Warsztaty plastyczne
W maju odbyły się warsztaty plastyczne. Dzieci z przedszkola oraz klasy I dekorowały drewniane serca pod kierunkiem p. Pauliny Szewczyk ze świetlicy „Tęcza w Rakowie”. Krok po kroku wykonywały kolejne czynności, aby prace były zgodne z metodą decoupage. Z jednej strony przyklejały serwetki przy pomocy specjalnego kleju, z drugiej zaś życzenia. Następnie wszyscy umieszczali serca w przygotowanych do tego podstawkach. Gotowe prace dzieci wręczą dla swoich mam z okazji nadchodzącego Dnia Matki. Dziękujemy p. Paulinie za zaangażowanie oraz przybliżenie dzieciom nowej techniki tworzenia prac.
Rozwijanie kompetencji matematycznych uczniów
W maju odbyły się kolejne już zajęcia koleżeńskie w przedszkolu, których celem było rozwijanie kompetencji matematycznych przedszkolaków. Tym razem w grupach 3, 4 oraz 5 - latków.
W grupie 5 – latków - dzieci wysłuchały opowiadania o stokrotkach, które rosły na łące i o pszczółkach, dla których zabrakło kwiatka. Przeliczały na konkretach „tyle samo”, „o jeden mniej”, „o jeden więcej”. Wykonywały także zadania z kodowania, odszukując dany przedmiot w odniesieniu do wielkości, koloru, kształtu. Podczas zajęć wykorzystano piosenki skupiające się na treściach matematycznych.
W grupie 4 – latków - dzieci rozpoznawały figury geometryczne, określały ich kształt, porównywały liczebność. Na specjalnie przygotowanej planszy odszukiwały wylosowane za pomocą kostki figury oraz poruszały się po niej skacząc i przeliczając określoną liczbę kół, trójkątów, kwadratów oraz prostokątów ze zwróceniem szczególnej uwagi na kolor i kształt. Następnie układały rytmy z figur oraz przedstawiały je za pomocą ruchu i dźwięku.
W grupie 3 – latków: dzieci przeliczały marchewki zgodnie z opowiadaniem nauczyciela o króliku, który był głodny. Następnie losowały kartki z gotowymi elementami, ich zadaniem było wykonanie określonych czynności zgodnie z ilością widocznych elementów. Na koniec dzieci przeliczały kolorowe ludziki oraz śpiewały piosenkę o znikających mrówkach, podczas której skupiały się na poprawnym liczeniu zwierzątek.
Zajęcia były bardzo ciekawe pod względem zastosowanych metod pracy oraz pomocy dydaktycznych. Dzieci z zaangażowaniem wykonywały kolejne ćwiczenia.
Bajka "Calineczka" w prezencie dla mam
Dnia 22.05.2023r. Grupa „Krasnoludki” z okazji Dnia Mamy przedstawiła bajkę „Calineczka”. Wszystkim towarzyszyły wspaniałe emocje i doskonały humor.
Wizyta w bibliotece
W ramach Tygodnia Bibliotek dzieci z przedszkola brały udział w zajęciach przygotowanych przez p. Agnieszkę Kozłowską – kierownik Gminnej Biblioteki w Rakowie. Dzieci zobaczyły, jak wygląda biblioteka, co się w niej znajduje, jak są ułożone książki oraz jakie zadania wykonuje osoba pracująca w tym miejscu. Pani Agnieszka odtworzyła fragment bajki „Kot – O - Ciaki”, w którym to bohaterowie znajdują się w bibliotece oraz poznają zasady poprawnego zachowania się podczas wypożyczania książek. Na koniec dzieci odgadywały zagadki związane z postaciami z bajek. Dziękujemy p. Agnieszce za możliwość uczestnictwa w tego typu zajęciach oraz przybliżenie najmłodszym pracy bibliotekarza.
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"
W dniu 20.05.2023 r. w Pińczowie odbyły się eliminacje wojewódzkie OTWP "Młodzież Zapobiega Pożarom". Powiat kielecki i Gminę Raków w II grupie wiekowej kl. V-VIII reprezentował nasz uczeń Mikołaj Kosela z kl.VIII. Wśród 13 uczestników ze wszystkich powiatów Mikołaj zajął 4 miejsce. Gratulujemy i cieszymy się z uzyskanego wyniku tym bardziej, że Mikołaj po raz pierwszy uczestniczył w tego typu turnieju a wiedza pożarnicza ma szeroki zakres. Serdeczne podziękowania dla Pani Anny Foryś - opiekuna konkursu.
Koncert ku czci patrona szkoły
- 14
18 maja 2023 r. odbył się w naszej szkole wyjątkowy koncert, upamiętniający 103 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Na tę uroczystość przybyli: członek Zarządu Powiatu Kieleckiego – pan Mariusz Ściana, skarbnik Gminy Raków – pan Artur Nadolny, kierownik Referatu Kultury, Oświaty i Kadr – pani Agnieszka Rejnowicz, starszy inspektor – pani Anna Fit, Radni Gminy Raków: pani Danuta Król, pani Teresa Strzelecka, pani Irena Kulińska, pan Stanisław Stemplowski, dyrektor Gminnej Bibliotek Publicznej w Rakowie – pani Agnieszka Kozłowska, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – pani Anna Adamczyk, kierownik Świetlicy Środowiskowej Tęcza - pani Paulina Szewczyk oraz rodzice. W pięknej scenerii zgromadzonym zostały przybliżone najważniejsze wydarzenia z życia tego Wielkiego Polaka.
Uczniowie klasy VI oraz II wraz z kolegami i koleżankami z klas III, IV i I recytowali wiersze oraz śpiewali ulubione piosenki Ojca Świętego – wielkiego miłośnika dzieci i młodzieży. Wydarzenie rozpoczęło wprowadzenie sztandaru oraz odśpiewanie hymnu szkoły. Pani Dyrektor powitała wszystkich zebranych. Koncert rozpoczęła Weronika Olsińska utworem „Barka” zagranym na trąbce. Prowadzący zapowiadali kolejne występy młodych artystów. Zarówno wiersze, jaki i utwory nawiązywały do poszczególnych momentów życia Karola Wojtyły. Wysłuchaliśmy słów Juliusza Słowackiego, który wiele lat temu w swoim wierszu „Pośród niesnasków – Pan Bóg uderza” zwiastował światu papieża Polaka. Następnie piosenka „Moje miasto Wadowice” oraz wiersze recytowane przez uczniów klasy I przeniosły nas do dzieciństwa Lolka, aby chwilę później skupić się na kapłaństwie oraz podróżach Ojca Świętego słuchając piosenek takich jak: „Schowaj mnie” w wykonaniu Leny Barabasz; „Sutanna uboga” w wyk. Mai Sobiegraj; „Czy Wy wiecie, że my mamy patrona” w wyk. klasy II z Oliwią Gawędzką przy mikrofonie; „Wśród tylu dróg” w wyk. Franciszka Zdzymiry; „Wciąż mnie zadziwiasz” w wyk. Nikoli Wojsy; „Jak pielgrzym” w wyk. Mai Filipczak. Później nadszedł czas na chwilę zadumy nad odwzajemnioną miłością Papieża Polaka do dzieci i młodzieży. Wysłuchaliśmy piosenek o ogromnym autorytecie jaki stanowił Ojciec Święty: „Liczę na Ciebie Ojcze” w wykonaniu Antoniny Zapart, Patrycji Banak oraz Zuzanny Urbanowskiej; „Jezus daje nam zbawienie” w wyk. Jakuba Stanka; „Kochamy Cię Janie Pawle II” w wyk. klasy II; „Siła jest w jedności” w wyk. Gabrieli Łaty. Na koniec przenieśliśmy się do 2 kwietnia 2005 roku, gdy serce Papieża zatrzymało się na zawsze. Chwile zadumy mogliśmy przeżyć słuchając utworów: „Zapewniamy, że pamiętamy” w wykonaniu Marcela Kucy i Nikoli Wojsy; „Unoszę wzrok” w wyk. Joanny Wojsy; „Walc o życiu” w wyk. Mai Gadomskiej; „Ty prowadzisz nas” w wyk. Leny Barabasz, Martyny Grosickiej, Joanny Wojsy i Jakuba Stanka; „Nie zapomni Ciebie nikt” w wyk. Leny Otto. Uczniowie klasy II przypomnieli obecnym na sali najważniejsze sentencje Ojca Świętego, które warto zapamiętać. Jedna z nich brzmiała: „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali.” Cytat ten jest szczególnie bliski naszej szkole, gdyż jest to nasze motto oraz najważniejsze przesłanie hymnu szkoły. Dziękując za życie oraz spuściznę papieża Polaka Weronika Olsińska zaśpiewała utwór „Pieśń dla Jana Pawła II – w podziękowaniu za pontyfikat”. Następnie Pani Dyrektor wraz z przedstawicielami zaproszonych gości oraz uczniów złożyła kwiaty pod obrazem naszego patrona. Na zakończenie koncertu wszyscy zebrani zaśpiewali ulubioną piosenkę Karola Wojtyły „Barkę” wymachując małymi żółto-białymi flagami. Dzień Patrona był ucztą dla serca, dla ducha oraz dla ucha.
Wycieczka przedszkolaków do Krakowa
- 2
15 maja 2023r. przedszkolaki z grupy ,,Smerfy” i ,,Krasnoludki” wraz ze swoimi rodzicami i wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie ZOO. Dzieci poznały wiele gatunków zwierząt oraz miały możliwość podziwiania różnorodnych, wspaniałych roślin, które rosną na terenie ogrodu. Potem udaliśmy się nad Wisłę, gdzie odbył się rejs statkiem. W jego trakcie wysłuchaliśmy legendy i ciekawostki na temat zabytków Krakowa, które podziwialiśmy z perspektywy królowej polskich rzek. Następnie udaliśmy się do Jamy Smoka Wawelskiego. Oczywiście wszyscy zrobili zdjęcia ze ,,strasznym” smokiem ziejącym ogniem. Spacer po błoniach i kupowanie pamiątek zakończyły wizytę w mieście królów. Pełni miłych wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do Rakowa.
WYCIECZKA DO CHĘCIN I PODZAMCZA
- 1
Dnia 17.05.2023r. uczniowie kl.I szkoły podstawowej wraz z rodzicami i opiekunami udali się na wycieczkę po regionie świętokrzyskim. Pierwszym punktem ich wyprawy było zwiedzanie Zamku Królewskiego w Chęcinach. Już z daleka ruiny zamku wywarły na uczestnikach niesamowite wrażenie. Na miejscu o historii zamku bardzo ciekawie opowiedziała im Pani Ewelina Sieraga. Trudy wchodzenia na wieżę zamkową wynagrodził wszystkim widok pięknej panoramy Chęcin i okolic. Drugim punktem wyprawy było zwiedzanie Dworu Starostów Chęcińskich. Następnym punktem wycieczki był pobyt w Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Na początku dzieci odbyły ciekawe warsztaty edukacyjno-przyrodnicze. Po zajęciach miiały okazję zobaczyć wiele wystaw prezentujących wspaniałe modele odtworzone na podstawie projektów autorstwa Leonarda da Vinci- wielkiego artysty. Obejrzały wystawę ,,Człowiek –niezwykła maszyna’’.
Wystawa przedstawia pięć czynności życiowych człowieka (oddychanie, bicie serca, reakcja na bodźce, utrzymanie postawy pionowej ciała oraz odżywianie). Dzieci obejrzały także wiele stanowisk multimedialnych i mechatronicznych. Ostatnim punktem wycieczki był zakup pamiątek i udanie do autokaru. Uczniowie zadowoleni, pełni wrażeń wrócili do szkoły.
Piłkarski Turniej o Puchar Burmistrza Miasta i gminy Łagów
- 1
Reprezentacja ZSP Raków w składzie (Marcel Kuca, Aleksander Partyka, Krzysztof Toporowski, Natan Szpak, Paweł Fit, Kacper Sobiegraj, Wiktor Kania, Filip Grabka, Franciszek Zacharski) wzięła udział w turnieju piłkarskim o Puchar Burmistrza gminy Łagów, który odbył się 12 maja. W turnieju wzięło udział 7 drużyn . Zespoły drogą losowania zostały podzielone na dwie grupy. Z każdej grupy awans zapewniały sobie drużyny z pierwszego i drugiego miejsca i to właśnie zwycięzca grupy i drugi zespół, awansował do dalszej rywalizacji o miejsca 1-4 , pozostałe drużyny swoje mecze rozgrywały o miejsca 5-6. W swojej grupie nasi zawodnicy zajęli drugie miejsce tym samym uzyskali awans do dalszego etapu rozgrywek. W walce o finał musieliśmy uznać wyższość drużyn z Łagowa. Mecz o trzecie miejsce był bardzo wyrównany i o końcowym wyniku decydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali gospodarze.
Ostatecznie zajęliśmy 4 miejsce. Mimo, że nie byliśmy brani za faworytów a drużyna ze sobą rozegrała kilka spotkań treningowych to z 4 miejsca należy być zadowolonym.
Klasyfikacja końcowa
- Łagów
- Szydłów
- Łagów 2
- Raków
- Ociesęki
- Piotrów
- Zbelutka
Wyniki konkursu plastycznego na Świętokrzyską Kartkę Wielkanocną.
Świętokrzyski Park Narodowy podziękował wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego pt. „ Świętokrzyska Kartka Wielkanocna” za piękne i kreatywne prace oraz ogłosił wyniki. Do konkursu nadesłano ponad 300 prac co było nie lada wyzwaniem dla obradującego jury, które wyłoniło po trzy prace w dwóch kategoriach: dzieci i młodzież oraz dorośli. Celem konkursu było wzbudzenie kreatywności i rozwijanie wyobraźni, zaciekawienie przyrodą Świętokrzyskiego Parku Narodowego oraz elementami folkloru świętokrzyskiego. W kategorii dzieci i młodzież (do 18 roku życia), uczennica klasy I, Anna Sieraga zdobyła III miejsce. Naszą szkołę reprezentowały prace uczniów klasy I i klas IV – VII wykonane pod opieką pani Anny Wojsy i pani Katarzyny Szot.
Serdecznie gratulujemy laureatce Ani Sieradze i dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie.
„Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka”
Jubileuszowa XX edycja ogólnopolskiej akcji Tydzień Bibliotek odbędzie się w terminie 8 - 15 maja.
W akcji uczestniczy także Biblioteka Szkolna Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rakowie, która zaprasza czytelników do odwiedzin i udziału w wydarzeniach przygotowanych specjalnie na tę okazję.
Wydarzenia i uczestnicy:
1. Gwiezdne inspiracje - uczniowie kl. I – VIII
Lubicie gwiazdorzyć? Jeśli tak, Biblioteka Szkolna ZSP
w Rakowie czeka na wschodzące gwiazdy kina, literatury, a także scen teatrów i koncertów. Bibliotekarz organizuje casting dla uczniów kl. I - VIII na najlepsze przebranie za postać znaną z lektur szkolnych. Pokażcie swoje talenty!
– konkurs z nagrodami rzeczowymi.
2. Tarot książkowy - kl. IV
Wróżenie z książek i kart bibliotecznych? To niezapomniana zabawa! Pierwsze przeczytane zdanie potraktujemy jako wróżbę!
3. Czytanie na ekranie - zajęcia czytelniczo – medialne dla uczniów kl. VII
Bibliotekarz organizuj spotkanie dla fanów e-booków. Niech każdy przyniesie swój czytnik, pochwali się swoją e-biblioteką oraz podzieli informacji skąd pobiera bezpłatnie i legalne e-booki lub gdzie można kupić je po rozsądnej cenie.
4. Tajemnice skrzyni - kl. I – III
Zabawa dla uczniów kl. I - III polegająca na wyciąganiu rzeczy charakterystycznych dla tytułów znanych im książek.
5. Potwory z książek - zajęcia dla kl. V i VI
Wspólne opowieści o potworach i czarnych charakterach z książek. Stworzymy nowe historie z Buką, Gollumem, Wiedźmą, Wilkiem i innymi postaciami. Pamiętajcie, że ogranicza nas tylko wyobraźnia!
6. Ilustracja do lektury.
Konkurs z nagrodami rzeczowymi - uczniowie kl. I - VIII
7. "Starsi czytają młodszym" – chętni uczniowie
Czytanie ulubionych utworów przedszkolakom i uczniom klas młodszych, przez chętnych wychowanków klas starszych.
8. Wystawa nowości książkowych - uczniowie kl. I – VIII
9. Gry i zabawy czytelnicze – chętni uczniowie kl. I – VIII
Serdecznie zapraszam
Dorota Opatowicz - nauczyciel bibliotekarz
3 Maja
- 11
Rozpłynęła się już pieśń radosna,
głośnym echem po ojczystym kraju,
- Witaj, witaj, Majowa Rocznico, pamiętny Trzeci Maju...”
28 kwietnia br. w naszej szkole odbył się apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Chcąc przybliżyć uczniom to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, klasa VII przygotowała montaż słowno- muzyczny. Podczas uroczystości wystąpiła również klasa I. Akademia była okazją do przypomnienia wydarzeń sprzed 232 lat, pozwoliła uzmysłowić wszystkim uczniom, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm
Wizyta pszczelarza
28 kwietnia, w piątek uczniów z klasy drugiej odwiedził pan Stanisław Fortuński, który z zmiłowania jest pszczelarzem. W spotkaniu dzięki uprzejmości wychowawczyni klasy II wzięli udział uczniowie klasy I i III. Pan pszczelarz opowiadał dzieciom o tym, jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje, a także o życiu i zwyczajach pszczół.
Bardzo dziękujemy panu Stanisławowi za tak cenną lekcję przyrody pełną informacji i ciekawostek z życia pszczół.
Pijemy nektar, jemy ambrozję i zbieramy laury, czyli z wizytą na Olimpie.
- 9
Lekcje języka polskiego wcale nie są nudne, o czym przekonała się w ostatni czwartek, tj. 27.04.2023r. kl. III, zaproszona na zajęcia do klasy V.
Mity, czyli fantastyczne opowieści o powstaniu świata i człowieka, narodzinach bogów zaciekawiły naszych piątoklasistów oraz zainspirowały do wspaniałej zabawy i zaprezentowania swoich możliwości. Uczniowie przybliżyli swoim młodszym koleżankom i kolegom sylwetki bogów olimpijskich oraz innych bohaterów mitologii greckiej, wcielając się w ich role.
Na ostatniej lekcji języka polskiego sala nr 30 zamieniła się w górę Olimp, na której „ucztę” mieli bogowie olimpijscy i herosi. W tej ,,boskiej imprezie” wzięli udział uczniowie klasy V i zaproszeni III - klasiści. Każdy z uczniów kl. V przebrał się za wybraną postać mitologiczną, a także wykorzystując elementy dramy zaprezentował wykreowanego bohatera. Mogliśmy więc podziwiać gromowładnego Zeusa, dostojnego Posejdona, uroczą Persefonę z trójgłowym psem Cerberem, piękną i pełną wdzięku Afrodytę, czcigodną Demeter, Herę, która nie odstępowała Zeusa ani na krok, rozsądną i mądrą Atenę, delikatną i zwiewną jak mgiełka Artemidę, górującego postawą Heraklesa, a także całą plejadę słynnych bogów, herosów, bogiń i nimf. Piątoklasiści opowiedzieli o zwyczajach i upodobaniach mieszkańców Olimpu, o „swych” atrybutach i obszarze działania; bardzo chętnie odpowiadali na pytania zaproszonych gości.
Uczniowie wykazali się wielkim zaangażowaniem, niezwykłą pomysłowością i starannością wykonując swoje stroje, znakomitą wiedzą na temat zwyczajów panujących na Olimpie oraz świetną grą aktorską.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie