• Walentynki

• Walentynki upłynęły w naszej w szkole w atmosferze przyjaźni i życzliwości. W związku z feriami obchodzone były wcześniej - 9 lutego. Jak co roku, uczniowie mieli okazję przekazać kartki walentynkowe do swoich przyjaciół za pomocą „Poczty Walentynkowej”, którą zorganizował Samorząd Uczniowski.

• Ogólnopolski   Konkurs "Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej"

•       Dnia 7 grudnia 2023r. w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs ,,Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej’’. Uczestniczyło w nim 29 uczniów z klas I-III z naszej placówki. Dnia 30 stycznia 2024r.zostały ogłoszone wyniki. Cieszymy się, że tylu uczniów zostało laureatami tego ogólnopolskiego konkursu. Oto lista nagrodzonych  i zajęte przez nich  miejsca:

Kl.I

5.Wojciech Pastuła-15 miejsce

6.Marcelina Słowińska- 17 miejsce

7.Nikodem Wyrozumski-19 miejsce

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

• II Mistrzostwa o Puchar Chikary

• W minioną niedzielę odbyły się II Mistrzostwa o Puchar Chikary.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności na najwyższym poziomie.

Młodzi karatecy mieli możliwość udziału w trzech kategoriach:

-kihon (techniki wykonywane w powietrze)

-kata (logiczny układ powiązanych ze sobą kopnięć, bloków, uderzeń i pozycji)

-kumite(walka)

A oto ich niesamowicie wysokie osiągnięcia:

Alan Szpak kumite katakihon

Piotr Grudzień kihon kumitekata

Ogromne gratulacje dla zdolnych adeptów sztuki karate, oprócz kolejnych zdobytych medali chłopcy zdobyli także cenne doświadczenie, które pomoże im w dalszym rozwoju.

Wszystkie reakcje:

17Mirosława, Dorota i 15 innych użytkowników

• Wizyta Biskupa

• W dniu 6 lutego 2024 r. w ramach wizyty kanonicznej naszą szkołę odwiedził Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz - Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej w asyście ks. kan. Pawła Mackiewicza – Proboszcza Parafii Raków – dziekana dekanatu świętokrzyskiego i kanclerza - Grzegorza Staszczaka. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi szkoły, zgromadzili się na dolnym korytarzu, aby powitać zacnych gości.

W imieniu całej społeczności szkolnej Jego Ekscelencję powitali pani dyrektor – Mirosława Foryś i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Ksiądz Biskup po oficjalnych powitaniach wpisał się do Księgi Pamiątkowej Szkoły, a następnie skierował do zebranych pasterskie słowo i wszystkich pobłogosławił. Na koniec wizyty udał się na spotkanie z nauczycielami.

Mamy nadzieję, że wizyta księdza biskupa w progach naszej szkoły zapisze się w naszych sercach i pamięci. Życzymy Jego Ekscelencji wielu łask Bożych w pracy duszpasterskiej i w życiu osobistym.

• WYSTAWA - IMPRESJE ZIMOWE

• Pierwszego dnia zimy 21.12.2023 roku, górny korytarz szkoły ozdobiły prace plastyczne wykonane przez uczniów w czasie zajęć plastycznych i świetlicowych. Inspiracją do wykonania dzieł była pora zimowa oraz dzieła innych artystów. W rezultacie praca i talent uczniów przełożyły się na imponujący efekt, doceniany przez oglądających oraz dumę i satysfakcję samych twórców.

• WYNIK KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ BOMBKĘ

W dniu 15 grudnia zostały ogłoszone wyniki konkursu na „ Najpiękniejszą bombkę bożonarodzeniową”. W tym roku uczniowie tworzyli bombki inspirując się dekoracjami z czasów PRL-u. Wielość, różnorodność i oryginalność przedstawionych form była nie lada wyzwaniem dla jury. Wykonane prace przekazane zostały do dekoracji drzewka świątecznego na Rynku w Rakowie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

I MIEJSCE:

1. LENA BARABASZ KL. V

2. NATALIA SUCHOJAD KL.V

II MIEJSCE:

1. DAWID JEZIERSKI KL. IV

2. WIKTORIA ZIĘBA L.VI

III MIEJCE:

1. BARTOSZ CHLEWICKI KL.VI

2. MAJA FORTUŃSKA KL.VI

3. OLIWIER KOT KL. IV

• V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Z moich rodzinnych stron – zabytki zapomniane, warte ocalenia”

• W listopadzie 2023r. uczniowie klas IV-VII uczestniczyli w konkursie plastycznym: „Z moich rodzinnych stron – zabytki zapomniane, warte ocalenia” zorganizowanym przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka. Głównym celem konkursu było spopularyzowanie wyjątkowych, wartościowych zabytków lokalnych ojczyzn, zachęcenie do zapoznania się z ich historią, a także uświadomienie potrzeby ochrony tych obiektów.

Na konkurs zostało przekazanych 21 prac, wykonanych w różnych technikach plastycznych przedstawiających min.: Kościół św. Anny w Rakowie, Kościół św. Trójcy w Rakowie, Dom Wójta w Rakowie oraz Kościół św. Bartłomieja w Staszowie. Pomimo braku nagród, uczniowie pięknie zaprezentowali naszą szkołę prezentując prace na wysokim poziomie. Gratulujemy talentu, zaangażowania i wytrwałości.

• LAURKI Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODDOWEJ

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie pamiętając o nauczycielach i pracownikach szkoły, w czasie zajęć świetlicowych z pomocą p. K. Szot przygotowali piękne laurki wraz z życzeniami i podziękowaniami za codzienny trud. Przygotowane upominki zostały wręczone przybyłym gościom, nauczycielom i pracownikom szkoły, przez uczniów reprezentujących Samorząd Uczniowski w czasie apelu z okazji Dna Nauczyciela.