• Powiatowe eliminacje konkursu "Matematyczna Liga Mistrzów"

• 28 lutego 2023r. dwie drużyny naszej szkoły uczestniczyły w II-powiatowym etapie konkursu „Matematyczna Liga Mistrzów”.  W grupie młodszej szkołę reprezentowało sześcioro dzieci  z kl. II i III: Agata Stanek, Bartosz Kozłowski, Gabriela Łata, Franciszek Zdzymira, Jan Opatowicz, Piotr Kopcych. Grupę starszą stanowili uczniowie klas IV–VI: Bartosz Chlewicki, Maja Fortuńska, Marcel Kuca, Mikołaj Rejnowicz, Stanek Jakub, Natan Szpak. Dzieci w obydwu grupach skończyły pracę przed czasem, są zadowolone i czekają na wyniki, które poznamy w ciągu tygodnia. Zdecydują one czy szkoła zakwalifikuje się do etapu wojewódzkiego. Organizotorami konkursu są: Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach; Kuratorium Oświaty w Kielcach; Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

• Walentynki

• Walentynki to jedno z najprzyjemniejszych świąt w ciągu roku, nie tylko dla zakochanych, to również idealna okazja, by celebrować przyjaźń i zwykłą sympatię do siebie nawzajem. W tej właśnie serdecznej atmosferze minął dzień 14 lutego w naszym przedszkolu. Dzieci zapoznały się z definicją słów ,,miłość'' i ,,przyjaźń'', a także tym, co oznacza wyrażenie ''kocham Cię''Uczyły się rozumieć te pojęcia i stosować w odpowiednich dla nich kontekstach sytuacyjnych. Przy okazji miały możliwość powiedzenia miłych słów swoim koleżankom oraz kolegom.  Przedszkolaki zapoznały się z samą tradycją Walentynek oraz towarzyszącym jej różnym charakterystycznym dla niej inicjatywom. Dzieci otrzymały od rodziców walentynkowe lizaki i balony – serduszka.