• AKCJE CHARYTATYWNE

•      W marcu na terenie naszej szkoły odbyła się zbiórka darów dla schroniska bezdomnych zwierząt w Dyminach. W akcji tej uczestniczyli uczniowie z klas starszych i młodszych. Celem akcji było przede wszystkim zebranie potrzebnych rzeczy do schroniska (starych kocy, ręczników, karmy, obroży). Zbiórka miała  uświadomić uczniom, jak ważna jest bezinteresowna pomoc naszym czworonożnym przyjaciołom. W kwietniu uczniowie klas młodszych uczestniczyli w akcji ,,Pomoc dla dzieci z Hospicjum’’. Zebrane artykuły to:  słoiczki żywnościowe, słodycze, puzzle, ręczniki papierowe, chusteczki  higieniczne, maskotki, tubki śniadaniowe, środki do pielęgnacji i kąpieli, pampersy, pieluchy i inne. Uczniowie wraz ze swoimi rodzicami bardzo czynnie zaangażowali się w tę akcję, za co im serdecznie dziękujemy.

Szczególne podziękowania dla Pań Sylwii Grudzień i Sylwii Kogut za przewiezienie tych artykułów do schroniska i hospicjum.

• Konkurs recytatorski pt. ,,Wiersze z morałem"

• 23 kwietnia 2024r w naszym przedszkolu w Rakowie odbył się konkurs recytatorski pt. ,,Wiersze z morałem". Celem było rozwijanie zdolności recytatorskich przedszkolaków, zachęcanie dzieci do występów z udziałem publiczności oraz prezentacja umiejętności  recytatorskich dzieci. Nasze przedszkolaki dzielnie pokonały tremę i  pięknie recytowały wybrane utwory.Jury w skladzie: Dyrektor biblioteki p. Agnieszka Kozłowska, przyjaciel szkoły i przedszkola p. Danuta Król, dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego p. Mirosława Foryś mięli nie lada problem w wyłonieniu zwycięzców. Wszyscy uczestnicy naszego konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Serdecznie gratulujemy naszym przedszkolakom uczestniczącym w konkursie. Lista laureatów według kategorii wiekowej: TRZYLATKI I miejsce: 1.Gawędzki Bartosz - ,,Pomidor" II miejsce: 1. Zaremba Eliza - ,,Osiołkowi w żłobie dano" CZTEROLATKI I miejsce: 1. Laśkiewicz Maja - ,,Dzień dobry" PIĘCIOLATKI I miejsce: 1. Chlewicka Maja - ,,Samochwała" 2. Podsiadło Zofia - ,,Zosia Samosia" 3. Taborska Gabrysia - ,,Kaczka dziwaczka" 4. Malynka Andri - ,,Pan kotek był chory" 5. Wojtyś Szymon - ,,Paweł i Gaweł" II miejsce: 1. Górska Hanna - ,,Stefek Burczymucha" 2. Prajs Filip - ,,Panie wietrze'' 3. Nawrocki Cezary - ,,Kotek" 4. Słowiński Nikodem - ,,Okulary" 5. Przybycińska Martynka - ,,Lis i jaskółka" SZEŚCIOLATKI I miejsce: 1. Ramiączek Julia - ,,Bambo" 2. Gawęcka Amelia - ,,Pomidor " II miejsce: 1. Fąfara Laura - ,,Pan kotek" 2. Laśkiewicz Nina - ,, Zasypiamy razem z misiem"

• Przedszkolaki z wizytą w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach

• Dnia 22 kwietnia, w ramach zbiórki darów dla schroniska, w naszym przedszkolu odbyła się prelekcja zorganizowana przez wolontariuszy ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach. Celem prelekcji było dostarczenie dzieciom wiedzy w zakresie właściwego postępowania ze zwierzętami, przybliżenie  działalności schroniska dla zwierząt, a także ukształtowanie postawy wobec zwierząt, charakteryzującej się szacunkiem i empatią. Głównym bohaterem prelekcji była kotka o imieniu Wisienka - podopieczna schroniska w Dyminach . Na zakończenie prelekcji każde dziecko mogło pogłaskać zwierzątko oraz zrobić z nim pamiątkowe zdjęcie .

• Spektakl pt. ,,Jaś i Małgosia"

• Dnia 18 kwietnia dzieci z przedszkola i klas młodszych z Rakowa uczestniczyły w spektaklu pt. ,,Jaś i Małgosia" organizowanym przez SOK Staszów. Dzieci przeżywały przygody razem z bohaterami. Piękna muzyka, wesołe, żartobliwe dialogii, kolorowa scenografia, efekty świetlne przeniosły widzów w świat magii. Dzięki tej bajce dzieci nabyły umiejętność zgodnej współpracy, budownia zaufania, a także rozpoznawania niebezpieczeństwa.