Nawigacja

 • Wycieczka przedszkolaków do Lisowa

  7 czerwca odbyła się wycieczka do ZOO „LEŚNE ZACISZE" w Lisowie, w której uczestniczyły „Raczki” i „Krasnoludki” wraz z wychowawczyniami oraz rodzicami. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem zwiedziły zwierzyniec, gdzie mogły obejrzeć różne gatunki zwierząt zarówno mieszkających w Polsce jak również egzotycznych. Wielką radość sprawiło dzieciom wspólne biesiadowanie przy piknikowym stole, gdzie ze smakiem zajadały pyszne kiełbaski z grilla i piły orzeźwiające soczki.

  Na terenie zoo czekały też inne atrakcje w postaci ogromnego placu zabaw pełnego tajemniczych domków na drzewach, krętych zjeżdżalni, torów przeszkód oraz huśtawek i bujaków. Wspólna zabawa sprawiła wszystkim przedszkolakom mnóstwo radości.

  To była wycieczka pełna wrażeń i z pewnością pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków przez dłuższy czas. Jeszcze długo bowiem, po powrocie do przedszkola dzieci wspominały chwile spędzone w tym ciekawym i interesującym miejscu.

  Wycieczka przedszkolaków do Lisowa - Obrazek 1Wycieczka przedszkolaków do Lisowa - Obrazek 2Wycieczka przedszkolaków do Lisowa - Obrazek 3Wycieczka przedszkolaków do Lisowa - Obrazek 4Wycieczka przedszkolaków do Lisowa - Obrazek 5

   

 • Planetarium w przedszkolu

  W dniu 12 czerwca do przedszkola przyjechało Mobilne Planetarium. Wszystko odbyło się w specjalnej półsferycznej, przenośnej kopule, zapewniającej niezbędne tło dla obrazów. Zastosowanie nowości technicznych dało efekt prawdziwego obserwatorium lub planetarium. Dzieci odbyły wirtualną podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu, podziwiały pierścienie Saturna. W przystępny sposób poznały zagadnienia z zakresu astronomii. Pokaz dostarczył wszystkim wielu kosmicznych wrażeń.Planetarium w przedszkolu - Obrazek 1

 • XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

  W dniach 2-10 czerwca 2018 r. w całej Polsce trwał XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Tydzień Czytania to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W Przedszkolu Gminnym w Rakowie była to okazja do uroczystego zakończenia trwającej trzy lata akcji „Gmina Raków czyta dzieciom’ w oddziale „Krasnoludków”. Do czytania zostały zaproszone pp.: Alina Siwonia Wójt Gminy Raków, Bożena Suchojad Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego oraz Danuta Król radna Gminy Raków. Dziękujemy paniom za coroczne wspieranie kampanii swoją obecnością i czytanie dzieciom.

  XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom - Obrazek 1XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom - Obrazek 2XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom - Obrazek 3

 • Spektakl przedszkolaków „Zagubiony czas”

  W niedzielę 10 czerwca 2018r. pięciolatki z Gminnego Przedszkola w Rakowie wystąpiły na scenie Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach prezentując spektakl pt. „Zagubiony czas” przed swoimi rodzicami i zaproszonymi gośćmi. Spektakl opowiadał wzruszającą historię rodzeństwa, które domagało się uwagi swoich rodziców. Ponieważ prośby zdawały się na nic, dzieci wyruszyły na poszukiwanie zgubionego czasu mamy i taty. W niebezpiecznej przygodzie towarzyszył im prawdziwie oddany przyjaciel – pies. Przedstawienie zakończyło się jednak szczęśliwie, bo w  rodzinie miłość musi wygrywać z egoizmem – codziennie. A rodzice nie mogą zapominać, że dzieci są ich najcenniejszym skarbem i nie warto żałować im czasu i uwagi.

  Występ na profesjonalnej scenie dla własnej publiczności był nagrodą dla „Krasnoludków” za zajęcie I miejsca w Przeglądzie Spektakli Szkolnych i Przedszkolnych „Uwaga! Dzieci na scenie!”. Przedstawienie oprócz rodziców oglądali: pp. Jadwiga Milewicz – Wice Wójt Gminy Raków, Bożena Suchojad – Dyrektor ZSP w Rakowie oraz Danuta Król – radna Gminy Raków.

  Spektakl przedszkolaków „Zagubiony czas” - Obrazek 1Spektakl przedszkolaków „Zagubiony czas” - Obrazek 2Spektakl przedszkolaków „Zagubiony czas” - Obrazek 3Spektakl przedszkolaków „Zagubiony czas” - Obrazek 4

   

 • Mamy czytają, dzieci słuchają

  Maj jest miesiącem, w którym obchodzimy Dzień Mamy, dlatego to właśnie one zostały w maju zaproszone do naszego przedszkola, aby czytać dzieciom bajki. Mamusie spędziły w sali tylko chwilę, a sprawiły, że dzieci z uwagą słuchały czytany tekst.  Bardzo dziękujemy wszystkim paniom za poświęcony czas i za niespodzianki, które otrzymały dzieci na zakończenie spotkań. Wszystkie spotkania przebiegały w ciepłej i miłej atmosferze. Były to bardzo ciepłe i radosne chwile.

   Mamy czytają, dzieci słuchają - Obrazek 1 Mamy czytają, dzieci słuchają - Obrazek 2 Mamy czytają, dzieci słuchają - Obrazek 3 Mamy czytają, dzieci słuchają - Obrazek 4 Mamy czytają, dzieci słuchają - Obrazek 5 Mamy czytają, dzieci słuchają - Obrazek 6 Mamy czytają, dzieci słuchają - Obrazek 7 Mamy czytają, dzieci słuchają - Obrazek 8

 • XV Powiatowy Przegląd Tańców i Pląsów Przedszkolaków

  Dnia 5 czerwca 2018r. nasze przedszkolaki prezentowały Raków na XV Powiatowym Przeglądzie Tańców i Pląsów Przedszkolaków pn. ,,Bo ja lubię kiedy tańczysz” w Piekoszowie, zajmując zaszczytne pierwsze miejsca. W tanecznych zmaganiach brało udział 11 przedszkolnych zespołów z powiatu kieleckiego. Czterolatki, przygotowane przez p. Marzenę Foryś zatańczyły walca. Pięciolatki, które przygotowała p. Mirosława Foryś pokazały „Tęczowy taniec”.

  XV Powiatowy Przegląd Tańców i Pląsów Przedszkolaków - Obrazek 1XV Powiatowy Przegląd Tańców i Pląsów Przedszkolaków - Obrazek 2XV Powiatowy Przegląd Tańców i Pląsów Przedszkolaków - Obrazek 3XV Powiatowy Przegląd Tańców i Pląsów Przedszkolaków - Obrazek 4XV Powiatowy Przegląd Tańców i Pląsów Przedszkolaków - Obrazek 5XV Powiatowy Przegląd Tańców i Pląsów Przedszkolaków - Obrazek 6

 • Przedszkolaki poznają zawody

  Dnia 29 maja 2018r. trzy- i pięciolatki wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę w ramach poznawania zawodów. Zwiedziliśmy remizę strażacką w Rakowie. Tajniki zawodu strażaka przedstawił dzieciom strażak OSP p. Piotr Banak. Przedszkolaki obejrzały wozy i sprzęt strażacki. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w zakładzie krawieckim, fryzjerskim oraz w kwiaciarni, zapoznając się z zawodami wykonywanymi w tych miejscach.

   Przedszkolaki poznają zawody - Obrazek 1 Przedszkolaki poznają zawody - Obrazek 2 Przedszkolaki poznają zawody - Obrazek 3 Przedszkolaki poznają zawody - Obrazek 4 Przedszkolaki poznają zawody - Obrazek 5 Przedszkolaki poznają zawody - Obrazek 6 Przedszkolaki poznają zawody - Obrazek 7

 • Majowe Święto Rodziców

  Dnia 24 maja 2018r. w przedszkolu w Rakowie w oddziałach Krasnoludków i Raczków obchodziliśmy Święto Rodziców. Występy przedszkolaków dla kochanych mam i tatusiów zostały zorganizowane na boisku gimnazjalnym. Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce. Sprzyjająca aura pozwoliła na wspólne z rodzicami zabawy i zawody sportowe oraz poczęstunek na świeżym powietrzu.

   Majowe Święto Rodziców - Obrazek 1 Majowe Święto Rodziców - Obrazek 2 Majowe Święto Rodziców - Obrazek 3 Majowe Święto Rodziców - Obrazek 4 Majowe Święto Rodziców - Obrazek 5 Majowe Święto Rodziców - Obrazek 6 Majowe Święto Rodziców - Obrazek 7

 • Wycieczka przedszkolaków na łąkę

  Korzystając ze słonecznej pogody grupa Krasnoludków oraz Raczków wraz z wychowawczyniami wybrały się 14 maja na pobliską łąkę, aby obserwować przyrodę. Wyprawa miała na celu kształtowanie umiejętności obserwacji roślin i owadów w terenie, rozbudzanie zainteresowań przyroda i otoczeniem, jak również zabawę na łonie natury. Dzieci miały do dyspozycji lupy, przez które wypatrywały biedronki, pająki i inne robaczki oraz obserwowały kwiaty w powiększeniu. Przedszkolaki w ten sposób relaksowały się i doceniały piękno przyrody. 

  Wycieczka przedszkolaków na łąkę - Obrazek 1Wycieczka przedszkolaków na łąkę - Obrazek 2Wycieczka przedszkolaków na łąkę - Obrazek 3Wycieczka przedszkolaków na łąkę - Obrazek 4

 • Finał XXVIII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego

  Dnia 25 – 27 maja, w Starachowickim Centrum Kultury, po raz XXVIII ponad siedemdziesięciu młodych recytatorów z całej Polski stanęło do konkursowej rywalizacji – recytacji prozy i poezji dziecięcej znanych autorów. Była to wspaniała przygoda teatralna, mająca na celu wzbogacenie sztuki mówienia, interpretacji tekstów oraz zachęcenie młodych recytatorów do dbałości o piękno „żywego słowa”. Patronat nad konkursem objęli: Wojewoda Świętokrzyski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach, Świętokrzyski Kurator Oświaty, Starosta oraz Prezydent Miasta Starachowice. W skład Rady Artystycznej weszły panie: Dorota Koman – Szmigiero – poetka, krytyk literacki; Karolina Kominek – aktorka; Anna Iwasiuta – Dudek – aktorka.

  Uczniowie wystąpili w III kategoriach wiekowych. Ocenie jury podlegało: dobór repertuaru do możliwości wiekowych dziecka, dykcja, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny. Naszą szkołę – ZSP w Rakowie – reprezentowali uczniowie: Nikola Wojsa – klasa I, Patrycja Wojsa – klasa IV B oraz Wiktor Fortuński – klasa IV A. Zaprezentowali ten sam repertuar wierszy, jak na eliminacjach wojewódzkich. Tegoroczny konkurs recytatorski był na wysokim poziomie, co podkreśliło jury. Nasi finaliści spisali się na szóstkę. Mieli możliwość wysłuchania najlepszych recytatorów z całej Polski, a także uczestnictwa w warsztatach teatralnych.

  27 maja odbył się koncert galowy laureatów, którzy otrzymali złote klucze. Nasza uczennica klasy I – Nikola Wojsa, przygotowana przez panią Annę Wojsa, uzyskała wyróżnienie za recytację wierszy „Zły humorek” – Dorot Gellner oraz „Na straganie” Jana Brzechwy. Był to jej debiut recytatorski. Gratulujemy wyniku i życzymy dalszych sukcesów. Podziękowania należą się również pozostałym finalistom – Patrycji Wojsa i Wiktorowi Fortuńskiemu - za godne reprezentowanie naszej szkoły w eliminacjach krajowych. Zaś nauczycielom języka polskiego za trud przygotowania i poświęcenie każdej wolnej chwili na próby.

  Cieszymy się z występów uczniów naszej szkoły, gdyż wykazali się wielkim talentem recytatorskim, co zwróciło uwagę jury konkursu. Należy docenić zaangażowanie uczniów oraz ich opanowanie i wytrwałość w dążeniu do sztuki. W dalszym ciągu będziemy uczestniczyć w kolejnych edycjach konkursu recytatorskiego.

  Finał XXVIII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego - Obrazek 1

  Finał XXVIII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego - Obrazek 2Finał XXVIII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego - Obrazek 3Finał XXVIII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego - Obrazek 4Finał XXVIII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego - Obrazek 5

 • Warsztaty mydlarskie

  W piątek 18 maja 2018r. w naszym przedszkolu zapachniało... Dzieci uczestniczyły w warsztatach mydlarskich. Z gliceryny tworzyły mydełka w wybranym przez siebie kształcie, kolorze i zapachu. Mogły zatopić w nich różne składniki wzbogacające wygląd i jakość mydełka: muszelki, ziarenka kawy oraz inne drobiazgi. Po wykonaniu i zastygnięciu mydełka, dzieci zapakowały je w celofanowe torebki, ozdobiły kokardką i oryginalny prezent dla mamy i taty gotowy!

  Warsztaty mydlarskie - Obrazek 1Warsztaty mydlarskie - Obrazek 2

 • Warsztaty teatralne w przedszkolu

  Dnia 17 maja 2018r. w grupie pięciolatków gościliśmy aktorkę – lalkarza Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach Panią Hannę Świętnicką. Spotkanie z aktorem było dla dzieci nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca w II Przeglądzie Spektakli Szkolnych i Przedszkolnych „Uwaga! Dzieci na scenie!”. Pani Hanna opowiedziała dzieciom o swojej pracy, prezentując m.in. lalki teatralne, z którymi przedszkolaki miały okazje uczestniczyć w ciekawych zabawach. Bawiliśmy się w mini zadania aktorskie rozwijające wyobraźnię, koordynację ciała i pracę w zespole. Dziękujemy za fantastyczną dawkę śmiechu i pozytywnych emocji.

  Warsztaty teatralne w przedszkolu - Obrazek 1Warsztaty teatralne w przedszkolu - Obrazek 2Warsztaty teatralne w przedszkolu - Obrazek 3Warsztaty teatralne w przedszkolu - Obrazek 4

 • Zajęcie otwarte w pięciolatkach

  8 maja 2018 roku w grupie pięciolatków odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców o tematyce patriotycznej. Szczególna, bo 100 rocznica odzyskania niepodległości przez nasze państwo jest okazją do poszerzania i utrwalania wiedzy o Polsce i jej symbolach narodowych. Na zakończenie zajęć przedszkolaki wykonały w grupach wraz ze swoimi rodzicami prace plastyczne na dużych formatach – białe orły na czerwonym tle.

  Zajęcie otwarte w pięciolatkach - Obrazek 1Zajęcie otwarte w pięciolatkach - Obrazek 2Zajęcie otwarte w pięciolatkach - Obrazek 3Zajęcie otwarte w pięciolatkach - Obrazek 4

 • Przedszkolaki w teatrze

  26 kwietnia 2018r. Przedszkolaki z oddziałów Smerfów i Pszczółek wybrały się do Staszowskiego Ośrodka Kultury na spektakl pt. „Roszpunka”. Natomiast 27 kwietnia Krasnoludki i Raczki oglądały także w Staszowie przedstawienie pt. „Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka” w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Była to nowa wersja znanej dzieciom bajki o Smoku Wawelskim. Bajka w zabawny sposób przybliżała dzieciom znaczenie słowa przyjaźń, lojalność i dobroć. Pokazała także, że tylko licząc na przyjaciół, kierując się dobrym sercem i pomagając sobie wzajemnie, można pokonać największe przeszkody. Przygody wspaniałych bohaterów na długo pozostaną w pamięci dzieci.

  Przedszkolaki w teatrze - Obrazek 1

 • Starsze rodzeństwo czyta dzieciom

  Tradycja głośnego czytania dzieciom staje się coraz bardziej „modna” w naszym przedszkolu i w akcję włącza się coraz szersza grupa aktywistów. W marcu 2018r. w grupie Krasnoludków zaprosiliśmy do czytania starsze rodzeństwo naszych pięciolatków. Frekwencja była wysoka, lecz nie wszyscy wyrazili zgodę na fotografowanie i ujawnianie nazwisk. Rozumiemy to – ach to dojrzewanie J

  Starsze rodzeństwo czyta dzieciom - Obrazek 1Starsze rodzeństwo czyta dzieciom - Obrazek 2Starsze rodzeństwo czyta dzieciom - Obrazek 3Starsze rodzeństwo czyta dzieciom - Obrazek 4

 • Klauzula Informacyjna dla klientów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rakowie

   

  W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych:

  1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Zespół Szkolno – Przedszkolny z siedzibą w Rakowie przy ul. Jana Sienieńskiego 20, 26-035 Raków, zwany dalej Administratorem; Administrator prowadzi operacje przetwarzania Pani/Pana danych osobowych,
  2. administratorem bezpieczeństwa informacji u Administratora danych osobowych jest pani Monika Wróbel,  e-mail: moniaczek1633@wp.pl,
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
   1. wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Zespole Szkolno - Przedszkolnym,
   2. w pozostałych przypadkach Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są wyłącznie na podstawie wcześniej udzielonej zgody w zakresie i celu określonym w treści zgody.
  4. W związku z przetwarzaniem danych w celach o których mowa w pkt. 3 odbiorcami Pani/Pana danych osobowych mogą być:
   1. osoby upoważnione przez Administratora do przetwarzania danych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych;
   2. podmioty, którym Administrator zleca wykonanie czynności, z którymi wiąże się konieczność przetwarzania danych (podmioty przetwarzające),
  5. posiada Pani/Pan prawo do:
   • żądania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
   • wniesienia sprzeciwu wobec takiego przetwarzania,
   • przenoszenia danych,
   • wniesienia skargi do organu nadzorczego,
   • cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych.
  6. Pani/Pana dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu,
  7. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres:
   • niezbędny do realizacji wskazanych powyżej celów przetwarzania, w tym również obowiązku archiwizacyjnego wynikającego z przepisów prawa;
   • trzech miesięcy od zakończenia procesu rekrutacji.

   

  Zespół Szkolno – Przedszkolny w Rakowie

 • II Przegląd Spektakli Szkolnych i Przedszkolnych „Uwaga! Dzieci na scenie!”

  16 kwietnia 2018r. przedszkolaki z oddziału Krasnoludki z Przedszkola Gminnego w Rakowie reprezentowały Zespół Szkolno – Przedszkolny  w Rakowie podczas II Przeglądu Spektakli Szkolnych i Przedszkolnych „Uwaga! Dzieci na scenie!” w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Nasze pięciolatki okazały się rewelacyjne w zmaganiach o laur zwycięstwa z dziećmi sześcioletnimi z kieleckich przedszkoli. Wśród trzech występujących przedszkolnych zespołów aktorskich Krasnoludki z Rakowa w przedstawieniu pt. „Zagubiony czas” uzyskały najwyższe noty jury i zajęły pierwsze miejsce. Ponadto spośród przyznanych trzech indywidualnych wyróżnień za grę aktorską i prezentację na scenie dwa przypadły małym artystom z Rakowa: Natalii Suchojad za rolę pieska oraz Lenie Barabasz za rolę śliwki.

  Nagrodą dla naszych laureatów jest udział w warsztatach teatralnych oraz występ w TLiA „Kubuś” w dogodnym terminie dla zaproszonych gości, a przygoda w ramach Przeglądu została udokumentowana poprzez profesjonalne wywiady dzięki uprzejmości lokalnych mediów.

  Reżyserem przedstawienia jest wychowawczyni pięciolatków pani Mirosława Foryś. W przygotowaniu dzieci i dekoracji pomagała wychowawczyni trzylatków pani Wioleta Banak. Podczas występu pomocą służyli także rodzice.

  II Przegląd Spektakli Szkolnych i Przedszkolnych „Uwaga! Dzieci na scenie!” - Obrazek 1II Przegląd Spektakli Szkolnych i Przedszkolnych „Uwaga! Dzieci na scenie!” - Obrazek 2II Przegląd Spektakli Szkolnych i Przedszkolnych „Uwaga! Dzieci na scenie!” - Obrazek 3II Przegląd Spektakli Szkolnych i Przedszkolnych „Uwaga! Dzieci na scenie!” - Obrazek 4II Przegląd Spektakli Szkolnych i Przedszkolnych „Uwaga! Dzieci na scenie!” - Obrazek 5II Przegląd Spektakli Szkolnych i Przedszkolnych „Uwaga! Dzieci na scenie!” - Obrazek 6

 • Eliminacje wojewódzkie do XXVIII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego

   

  Dnia 7 maja o godz. 10.00 w Starachowickim Centrum Kultury odbyły się eliminacje wojewódzkie do XXVIII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowało razem dwunastu uczniów z klas I-III oraz z klas IV-VII.

  Klasa I:

  - Antonina Zapart, Jowita Rushan, Jakub Opatowicz, Zuzanna Urbanowska, Paweł Fit, Nikola Wojsa (opiekun: Pani Anna Wojsa)

  Klasa II:

  - Zuzanna Sienek (opiekun: Pani Dyrektor Bożena Suchojad, Pani Monika Wróbel)

  Klasa III:

  - Kacper Bochenek (opiekun: Pani Marzanna Gałęzowska)

  Klasa IV A:

  - Wiktor Fortuński, Weronika Wojterska (opiekun: Pani Agnieszka Wojsa)

  Klasa IV B:

  - Zuzanna Fit, Patrycja Wojsa (opiekun: Pani Sylwia Rycombel-Wiejas)

  Występy dzieci odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych: grupa uczniów kl. I-III licząca dwudziestu czterech uczestników oraz grupa uczniów kl. IV-VII licząca dwudziestu trzech uczestników. W każdej z grup wiekowych odbyły się po trzy koncerty recytatorskie. Nasi uczniowie spisali się na szóstkę.

  W kategorii klas młodszych jury wyróżniło pięć osób, w tym trzech uczniów naszej szkoły: Antoninę Zapart, Zuzannę Urbanowską oraz Jakuba Opatowicza (klasa I). Nominację z tej grupy wiekowej do konkursu ogólnopolskiego otrzymały trzy osoby. Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły – Nikola Wojsa (klasa I), która ponownie wygłosi wiersze: „Zły humorek” Doroty Gellner oraz „Na straganie” Jana Brzechwy. Opiekunem wyróżnionych uczniów była Pani Anna Wojsa.

  W starszej grupie kl. IV-VII jury przyznało dwa wyróżnienia oraz dziewięć nominacji do konkursu ogólnopolskiego. Naszą szkołę na dalszym etapie reprezentować będą:

  - Wiktor Fortuński, który wygłosi wiersze: „List do kolegi” Ewy Szelburg – Zarembiny i „Paweł i Gaweł” Aleksandra Fredro (opiekun: Pani Agnieszka Wojsa)

  - Patrycja Wojsa z utworami poetyckimi: „Mądra sowa z Chotomowa” oraz „Rogal i bułka” Hanny Niewiadomskiej (opiekun: Pani Sylwia Rycombel-Wiejas)

  Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom i życzymy powodzenia na etapie ogólnopolskim.

  ZSP w Rakowie

  Eliminacje wojewódzkie do XXVIII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego - Obrazek 1Eliminacje wojewódzkie do XXVIII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego - Obrazek 2Eliminacje wojewódzkie do XXVIII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego - Obrazek 3

 • Koszyk Wielkanocny

  W dniu 27.03.2018r. w przedszkolu w Rakowie odbyło się spotkanie wielkanocne, na którym gościliśmy Panią dyrektor Bożenę Suchojad oraz przedstawicieli stowarzyszeń działających na terenie Rakowa: pp. Danutę Król (Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Rakowskiej i Regionu Świętokrzyskiego), Halinę Łukasik (Gminne Towarzystwo Sportowe w Rakowie) i Zofię Balińską (Stowarzyszenie Aktywne Serca” z Rakowa) oraz rodziców. Przedszkolaki z grup: Smerfów, Krasnoludków i Pszczółek przedstawiły programy artystyczne o tematyce wiosenno – wielkanocnej. Usłyszeliśmy pięknie wykonane piosenki i oglądaliśmy pokazy taneczne. Na zakończenie uroczystości odbyło się ogłoszenie wyników konkursu plastycznego pt. „Koszyk wielkanocny” oraz wręczenie nagród. Celem konkursu obok kultywowania tradycji wielkanocnych było budowanie pozytywnych relacji rodziców z dziećmi poprzez rodzinne spędzenie czasu razem. Uczestnikami mogły być wszystkie dzieci uczęszczające do naszego przedszkola wraz z rodzicami. W efekcie końcowym napłynęło 41 pięknych prac. Komisja w składzie: Bożena Suchojad – dyrektor ZSP w Rakowie, Marzena Kuczyńska – prezes TPZRiRŚ, Paulina Szewczyk – prezes GTS w Rakowie, Halina Łukasik członek GTS w Rakowie oraz Aneta Siwonia – członek Stowarzyszenia Aktywne Serca” z Rakowa dokonała w dniu 26.03.2018r. oceny prac plastycznych i po trudnych naradach wyłoniła następujących laureatów:

   

  w grupie 3-latków:

  1 miejsce – Franciszek Zdzymira

  2 miejsce – Zofia Sienek

  3 miejsce – Adam Kowalski

   

  w grupie 4-latków:

  1 miejsce – Lena Otto

  2 miejsce – Wiktoria Konieczek

  3 miejsce – Amelia Makowska

   

  w grupie 5-latków:

  1 miejsce – Tymon Opatowicz

  2 miejsce – Hanna Jaros

  3 miejsce – Lena Bal

   

  w grupie 6-latków:

  1 miejsce – Julia Jasińska

  2 miejsce – Bartosz Chlewicki

  3 miejsce – Wiktoria Zięba

   

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom niezwykłych umiejętności plastycznych i dziękujemy za udział w konkursie.

   

  Bardzo serdeczne podziękowania kierujemy do sponsorów za ufundowanie nagród:

  • Towarzystwu Przyjaciół Ziemi Rakowskiej i Regionu Świętokrzyskiego,

  • Gminnemu Towarzystwu Sportowemu w Rakowie,

  • Stowarzyszeniu „Aktywne Serca” z Rakowa,

  • Pani Danucie Król radnej Rakowa,

  • Pani Bożenie Suchojad Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rakowie.

  Organizatorzy konkursu:

  Mirosława Foryś

  Wioleta Banak

  Koszyk Wielkanocny - Obrazek 1Koszyk Wielkanocny - Obrazek 2Koszyk Wielkanocny - Obrazek 3Koszyk Wielkanocny - Obrazek 4Koszyk Wielkanocny - Obrazek 5Koszyk Wielkanocny - Obrazek 6

 • „Dla Ziemi, dla siebie” - konkurs

  W bieżącym roku szkolnym oddział pięciolatków z przedszkola w Rakowie przystąpił do udziału w XIV edycji programu edukacji ekologicznej dla powiatu kieleckiego „Dla Ziemi, dla siebie” realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Kielcach. Celem zorganizowanego w br. konkursu pt. „Tajemnice lasu” było odkrywanie uroków jakie kryją w sobie ostępy leśne, zwracanie uwagi na piękno lasu, rozbudzanie w dzieciach szacunku do świata roślin i zwierząt leśnych. Przez cały rok na zajęciach przedszkolaki uczestniczyły w wielu wycieczkach do lasu i leśniczówki. Poznawały drzewa liściaste i iglaste, warstwy lasu, mieszkańców lasu, pracę leśnika, niekorzystne skutki ingerencji człowieka, zasady ochrony leśnej przyrody. W godzinach popołudniowych w przedszkolu przez kilka tygodni pod kierunkiem pań: Mirosławy Foryś i Wiolety Banak przedszkolaki tworzyły drzewa z papieru i lepiły zwierzątka z plasteliny. W efekcie podjętych działań powstała makieta lasu w czterech porach roku.  Wspólna praca wszystkich pięciolatków zachwyciła jury i zdobyła pierwsze miejsce. Rywalizacja była bardzo duża, gdyż na konkurs wpłynęło 117 prac z 54 placówek oświatowych, w tym: 53 prace z oddziałów przedszkolnych i klas „0” oraz 63 prace ze szkół podstawowych klas I-III.

  Konkurs rozstrzygnięto w dwóch kategoriach wiekowych, tj. przedszkoli (grupa 4, 5, 6 latków)  i klas „O” oraz szkół podstawowych (klas I-III)

  23 marca br. do Starostwa Powiatowego w Kielcach na uroczyste rozdanie nagród zostali zaproszeni laureaci, opiekunowie konkursu i dyrektorzy zwycięskich placówek. W uroczystości wzięła udział dyrektor ZSP p. Bożena Suchojad oraz p. Mirosława Foryś wraz z przedszkolakami: Martynką Grosicką oraz Lenką Barabasz. Z rąk Marka Kwietnia – członka Zarządu Powiatu w Kielcach odebrali dyplom i nagrodę w postaci materiałów edukacyjno – przyrodniczych o łącznej wartości 1500 zł.

  Więcej na stronie:

  https://www.powiat.kielce.pl/starostwo/aktualnosci/Zainteresowac-lasem-i-jego-tajemnicami/idn:5401.html

  „Dla Ziemi, dla siebie” - konkurs - Obrazek 1„Dla Ziemi, dla siebie” - konkurs - Obrazek 2„Dla Ziemi, dla siebie” - konkurs - Obrazek 3„Dla Ziemi, dla siebie” - konkurs - Obrazek 4„Dla Ziemi, dla siebie” - konkurs - Obrazek 5

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rakowie
  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rakowie
  ul.Sienieńskiego 20
  26-035 Raków
 • 41 3535015

Galeria zdjęć