21 marca - pierwszy dzień wiosny okazał się ciepły i radosny.
Aby podkreślić charakter tego dnia, przedszkolaki z grupy „Tygryski” ubrały się na zielono. Po zabawach, tańcach, rozwiązywaniu zagadek w sali, najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście razem z klasą I na spacer, podczas którego szukały wiosny. Dzieci wyposażone w lornetki, radośnie maszerowały śpiewając piosenki wiosenne. Nad rzeką Czarną wypatrywały oznak nowej pory roku. Zgodnie stwierdziły, że wiosna już przybyła i zapewne zagości u nas na dobre. Tego dnia również 6-latki dołączyły do akcji Kolorowe Skarpetki, czyli obchodów Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Każdy miał ubrane kolorowe skarpetki nie do pary na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa.
Przyjście nowej pory roku w grupie „Smerfów” i „Bystrzaków” było okazją do tego, aby uświadomić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. 21 marca w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Każde dziecko w tym dniu miało na sobie zielony akcent symbolizujący nastającą porę roku. „Smerfy” i „Bystrzaki” zaśpiewały piosenki o wiośnie, następnie wymieniały jej zwiastuny podczas krótkiej pogadanki. Dużym zaskoczeniem dla dzieci było zobaczenie Pani Wiosny, która przyszła przywitać się z dziećmi oraz pokazać różne dary. Wcieliła się w tą postać dziewczynka z grupy „Bystrzaki”. Dzieci szybko rozpoznały koleżankę. Marcelinka powiedziała im, że na swojej drodze spotkała dziś prawdziwą Panią Wiosnę, która kazała przekazać list i mapę. Dzięki zostawionej wiadomości, dzieci usłyszały, że Pani Wiosna serdecznie pozdrawia wszystkie przedszkolaki oraz zachęca do wykonywania określonych zadań na dworze z pomocą mapy. Dzieci poruszały się według wskazówek i wykonywały na dworze różne czynności: skakały po kolorowej ścieżce zrobionej z kółek, przewoziły klocki taczkami, odnajdywały zagubione woreczki na placu zabaw oraz siały w ogródku warzywa. Po każdym wykonanym zadaniu otrzymywały część układanki. Na koniec po zebraniu wszystkich elementów ułożyły puzzle przedstawiające przykładowe zwiastuny wiosny. Ten dzień przedszkolaki spędziły aktywnie. Dzieci powróciły do przedszkola z nadzieją, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami.
Klasy IV, V, VI, VII i VIII uczestniczyły tego dnia w rajdzie pieszym do Drogowli. Wyprawa rozpoczęła się o godzinie 9.00, kiedy to wszyscy uczestnicy zebrali się przed szkołą. Po krótkim wprowadzeniu i przypomnieniu zasad bezpieczeństwa, grupa wyruszyła w drogę. Docelowym punktem programu było zwiedzanie kościoła św. Anrzeja w Drogowlach. Po dojściu na miejsce uczniowie mieli okazję poznać historię budowli i podziwiać jej architekturę. Pani Anna Foryś z Panem Grzegorzem Szewczykiem opowiedziieli o ciekawych wydarzeniach związanych z kościołem, co wzbudziło duże zainteresowanie wśród młodzieży. Na świeżym powietrzu - na placu kościelnym, cieszyliśmy się wspólnym posiłkiem. Atmosfera była bardzo przyjemna, a uczniowie mieli okazję do integracji. Do szkoły wróciliśmy mocno zmęczeni ale bardzo zadowoleni.