• II Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka – etap gminny

II Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka jest przedsięwzięciem realizowanym przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. 28.10.2022r. w ZSP w Rakowie odbył się etap gminny eliminacji. Brały w nim udział dwa zespoły przedszkolaków – z Rakowa oraz Ociesęk. Drużyny miały za zadanie pokonać cztery konkurencje sportowe:  bieg z pałeczką sztafetową na dystansie 15 m, tor przeszkód, skok w dal z miejsca oraz rzut woreczkiem do koła hula-hop oddalonego od dziecka o 3 metry. Zadania wymagały więc dużej sprawności fizycznej oraz koncentracji na wykonywanym zadaniu. Nad bezpieczeństwem drużyn w trakcie zawodów czuwali opiekunowie. Nad zmaganiami każdej drużyny czuwał Sędzia Drużynowy. Jego zadaniem była opieka nad drużyną w trakcie zawodów, czuwanie nad prawidłowością wykonywania konkurencji oraz zliczanie punktów. Zwycięska okazała się drużyna z Gminnego Przedszkola w Rakowie.

Jednak nie liczba zdobytych punktów była najważniejsza, ale świetna zabawa. Drużyny otrzymały kolorowe dyplomy, a wszyscy uczestnicy drobne upominki. W najbliższym czasie odbędzie się kolejny powiatowy etap olimpiady, na który z niecierpliwością czekają już nasi mali sportowcy.

• Wycieczka do Wadowic

• Dnia 26.10.2022r. w przeddzień rocznicy nadania naszej szkole im. św. Jana Pawła II uczniowie klas 4,5,6 i 8  uczestniczyli w wycieczce do Wadowic. Na początek poznali historię miasta później zwiedzili Wadowicką Bazylikę, zwracając uwagę na miejsca szczególnie ważne dla naszego patrona. W kaplicy św. Jana Pawła II zostawiliśmy prośbę o błogosławieństwo dla wszystkich uczniów ZSP w Rakowie. Następnie zwiedziliśmy Dom Papieża, gdzie poznawaliśmy życie naszego patrona od kołyski przez kanonizację do śmierci. Po raz kolejny usłyszeliśmy jak bardzo św. Jan Paweł II kochał dzieci i młodzież, jakie pokładał w nas nadzieje. Postaramy się go nie zawieść. Na zakończenie nie mogło zabraknąć kremówki papieskiej, którą dla całej 58 osobowej grupy ufundował Pan Warański rodzic jednego z uczniów klasy 5.