• Przeprowadzone działania w ramach projektu: Szczęśliwe dzieci w Gminie Raków...

• ZAJĘCIA DODATKOWE W PRZEDSZKOLU GMINNYM W RAKOWIE - Obrazek 1

PRZEPROWADZONE DZIAŁANIA W RAMACH PROJEKTU " SZCZĘŚLIWE DZIECI W GMINIE RAKÓW POPRZEZ UTWORZENIE NOWYCH MIEJSC WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO"
          W PRZEDSZKOLU GMINNYM W RAKOWIE

W bieżącym roku szkolnym 2020/21 w Przedszkolu Gminnym w Rakowie realizowany był projekt Szczęśliwe dzieci w Gminie Raków poprzez utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego” (Oś priorytetowa: 8 Edukacja; Działanie: 08.01 Upowszechnienie edukacji przedszkolnej).

W ramach projektu został doposażony plac zabaw, co sprawiło wiele radości maluchom. Przedszkole otrzymało wiele nowoczesnych pomocy dydaktycznych, dzięki którym dzieci uczyły się, bawiąc.

Przedszkolaki otrzymały wsparcie w postaci dodatkowych zajęć: logopedia, arteterapia – zajęcia plastyczne i zajęcia rytmiczno-muzyczne, bajkoterapia/zajęcia integracyjne, zajęcia terapeutyczne/terapia sensoryczna, zajęcia ruchowe/gimnastyka korekcyjna oraz zajęcia indywidualne z psychologiem.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach. Odbywały się one 2 razy w tygodniu w każdej grupie wiekowej w kilkuosobowych zespołach. Przeprowadzonych zostało 180 godzin z każdego rodzaju zajęć (po 60 godz. w trzech grupach wiekowych 3, 4 i 5-latków). Łącznie odbyło się 1080 godz. zajęć dodatkowych oraz 360 godz. zajęć z psychologiem.

Zostały zrealizowane zamierzone cele projektu. Dzięki wsparciu w ramach projektu u dzieci eliminowane były wady wymowy i wady postawy, przedszkolaki rozwijały kompetencje społeczno-emocjonalne, wspierany był rozwój psychomotoryczny, umiejętność współpracy, akceptacji, twórczej inwencji oraz prowadzono terapię sensoryczną. Duże wsparcie dla przedszkola stanowiła praca psychologa, zatrudnionego w ramach projektu.

Na zajęciach nauczyciele stosowali różnorodne metody i formy pracy, aby były atrakcyjne dla dzieci. Ćwiczenia prowadzone były w sposób zabawowy z wykorzystaniem materiałów i pomocy dydaktycznych zakupionych  w ramach projektu. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyła się nowa sala sensoryczna.

Cieszymy się, że nasza placówka otrzymała kolejne wsparcie, dzięki któremu dzieci w Gminie Raków są szczęśliwe.

Arteterapia - 5 latki

Arteterapia - 4 latki