• Spotkanie ze strażakami

• W dniu 08.05.2024 r. nasze przedszkole odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rakowie. Przedszkolaki z wielką ciekawością uczestniczyli w spotkaniu, w czasie którego poznali specyfikę pracy strażaka, umundurowanie oraz sprzęt ratowniczy. Nasi goście przypomnieli dzieciom numery alarmowe. Dużą atrakcją było oglądanie z bliska wozu strażackiego. Wszystkie dzieci mogły zmierzyć się z prawdziwym wężem strażackim i zauważyć, że gaszenie pożaru to nie łatwe zadanie. Serdecznie dziękujemy druhom z OSP Raków za wizytę

• Akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• Z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, będącej jednym z najważniejszych symboli niepodległości Polski, w poniedziałek 29 kwietnia 2024 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Rozpoczął się on wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem Hymnu Polski. Pani Dyrektor wygłosiła krótkie przemówienie zachęcając wszystkich do uczczenia majowych świąt, chociażby przez wywieszenie flagi przed domem. Klasa VII przygotowała inscenizację, przenosząc widownię w czasie. Uczeń, którego zadaniem było napisanie wypracowania na temat wydarzeń z Konstytucji 3 Maja, mógł dowiedzieć się nieco więcej o przeszłości dzięki psotnemu duszkowi. Chochlik poprzez przestawianie zegara i zrywanie kartek z kalendarza, wywoływał wydarzenia z przeszłości. Na scenie pojawiali się ludzie wspominający dawne czasy, opisane na kartach ze starej szafy.

Występ uświetnił zespół „Fijołecki” wykonując utwory takie jak: „Pieśń konfederatów barskich” z akompaniamentem trąbki Weroniki Olsińskiej, „Jest takie miejsce” w wykonaniu Leny Otto i Mai Gadomskiej przy akompaniamencie saksofonu Nikoli Skuzy i Poli Olejniczak, „Miejcie nadzieję” w wykonaniu Joanny Wojsy, „Polskie kwiaty” w wykonaniu Gabrieli Łaty przy akompaniamencie saksofonu Nikoli Skuzy i Poli Olejniczak, „Witaj majowa jutrzenko” przy akompaniamencie skrzypiec Joanny Wojsy oraz „Hymn Konstytucji 3 Maja” w wykonaniu Nikoli Wojsy. Po występach artyści oraz publiczność zostali poczęstowani biało-czerwonymi ciasteczkami w kształcie flagi ufundowanymi przez jednego z rodziców naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy!