• Zakończenie roku szkolnego

• 23 czerwca br. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas I-VII oraz pożegnanie uczniów klasy VIII. W uroczystości udział wziął pan Damian Szpak – Wójt Gminy Raków. Po wprowadzeniu sztandaru, odśpiewaniu hymnu szkoły, głos zabrała pani dyrektor – Mirosława Foryś, która gratulowała uczniom postępów w nauce i życzyła wspaniałego wypoczynku w czasie wakacji oraz podziękowała nauczycielom za cały rok pracy i rodzicom za owocną współpracę. Podczas apelu nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru uczniom klasy VII. W części artystycznej wystąpili uczniowie klasy VII oraz VIII. Absolwenci pożegnali się ze społecznością szkoły przedstawiając montaż słowno-muzyczny. Następnie pan wójt wręczył dyplomy laureatom konkursów przedmiotowych: Mikołajowi Koseli (informatyka, matematyka), Piotrowi Kani (historia) i finaliście: Kamilowi Stankowi (fizyka), a podziękowania ich rodzicom i nauczycielom. W dalszej części pani dyrektor wspólnie z wychowawcami klas wręczyła nagrody książkowe, dyplomy dla uczniów klas: I- III za wysokie wyniki w nauce; IV-VIII, którzy uzyskali najwyższą średnią i otrzymali świadectwo z paskiem, listy gratulacyjne i podziękowania dla rodziców. Pozostali uczniowie otrzymali świadectwa w klasach z rąk swoich wychowawców. Prymusem szkoły niezmiennie od 4 lat, został Mikołaj Kosela - uczeń klasy 8.

• Orientarium ZOO w Łodzi

• 21 czerwca odbyła się wycieczka uczniów klasy VI i VIII wraz z kolegami i koleżankami z pozostałych klas do Orientarium ZOO w Łodzi. Orientarium to najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo Wschodniej. Zajmuje on powierzchnię prawie 10 boisk piłkarskich. Uczniowie rozpoczęli wędrówkę wraz z przewodnikiem od zwierząt mieszkających w Nocnym Świecie, poprzez Małpi Gaj, Akwarium, Afrykę, Żyrafiarnię, Australię, Motylarnię, aż po Orientarium z niezwykłym podwodnym tunelem. Następnie wybraliśmy się na przerwę obiadową do tętniącej życiem Manufaktury. Po zasłużonym odpoczynku, zwiedzaliśmy pięć pięter Centrum Nauki i Techniki EC1, które mieści się w zrewitalizowanej Elektrowni Łódzkiej. Samodzielnie odkrywaliśmy eksponaty oraz urządzenia w ramach wystaw: "Przetwarzanie energii", "Rozwój wiedzy i cywilizacji", "Mikroświat - Makroświat". Łódź okazała się bardzo ciekawym miejscem, które ma wiele do zaoferowania!