• ,,Spotkania z ciekawymi ludźmi”

          • Z cyklu ,,Spotkania z ciekawymi ludźmi” w dniu 16.11.2022r. w przedszkolu zostało zorganizowane spotkanie z policjantem. Ten zawód fascynuje dzieci od zawsze. Pan dzielnicowy starszy aspirant Marcin Bandura rozmawiał z przedszkolakami o bezpieczeństwie, nie tylko w ruchu drogowym, zaprezentował różne przedmioty niezbędne w pracy policjanta i odpowiadał na pytania maluchów. Dzieci z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w spotkaniu. Wielu przedszkolaków twierdzi, że chce w przyszłości wykonywać właśnie ten zawód.  

          • Nordic walking - sposób na zdrowy styl życia.

          • W ramach projektu pt. „Maszerujemy po zdrowy styl życia”  Gminne Towarzystwo Sportowe w Rakowie zorganizowało kolejny pieszy rajd nordic walking.  Kolejne projektowe działanie sportowe zostało zorganizowane we współpracy  z Zespołem Szkolno – Przedszkolnym w Rakowie.

            Podczas realizowanego działania zorganizowano 2 rajdy w podziale na 2 grupy wiekowe – młodszą i starszą. Starsi uczniowie mogli zmierzyć się z dystansem ok. 6,0 km na terenie Rakowa i Jamna, trasa rajdu prowadziła przez teren leśny. W działaniu uczestniczyli uczniowie klas I – VIII. Długość trasy dla dzieci młodszych wynosiła 3,0 km.  Uczestnicy rajdu otrzymali poczęstunek oraz pamiątkowy medal.

            Serdecznie dziękujemy pani Mirosławie Foryś – Dyrektorowi Zespołu Szkolno - Przedszkolnego za współpracę w organizacji rajdu, nauczycielom szkoły zaangażowanym w organizację działania za sprawowanie dodatkowej opieki nad uczestnikami rajdu, rodzicom, którzy chętnie wzięli udział
            w działaniu wraz ze swoimi dziećmi z oddziałów przedszkolnych.

             

            Paulina Szewczyk

          • VII POWIATOWY PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

          •             Dnia 12 listopada br. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Bodzentynie odbył się VII Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych, w którym wzięło udział 250 wykonawców z całego powiatu kieleckiego. Celem tego festiwalu było promowanie patriotyzmu poprzez muzykę i śpiew w wykonaniu solistów, zespołów wokalnych i chórów. Ambasadorem tego wydarzenia była Pani Renata Janik -Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego. Naszą szkołę reprezentowały trzy zespoły wokalne, które wykonały następujące utwory patriotyczne: zespół ,,Orły’’- kl.I - piosenkę ,,Biały Orzeł’’, zespół ,,Raczki’’– kl.III- piosenkę ,,Rozkwitały pąki białych róż’’,  zespół ,,Stokrotki’’ kl. IV-piosenkę ,,Uwierz Polsko’’. Wszystkie zespoły pięknie wykonały swoje utwory. Grupa ,,Orły’’ zdobyła wyróżnienie. Był to ich pierwszy debiut na tak prestiżowym festiwalu. Wszystkim uczniom  należą się ogromne brawa za godne reprezentowanie naszej szkoły oraz kultywowanie tradycji patriotycznych.

          • Święto Niepodległości

          • „Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna (…)”.

             

            Dzień 10 listopada 2022r. w naszej szkole miał niecodzienny charakter, bowiem uroczyście obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Od samego rana odczuwać można było odświętną, patriotyczną atmosferę. Na szkolnych holach wyświetlano prezentacje historyczne związane z obchodzonym 11 listopada świętem. Cała społeczność szkolna miała symboliczne biało - czerwone kotyliony.

            Uroczysty apel rozpoczął się o godzinie 10.45 oryginalnie udekorowanej sali gimnastycznej. Wstępem do akademii był polonez odtańczony przez całą społeczność szkolną, przygotowany i poprowadzony przez p. Wioletę Banak.

            Szkoła kolejny raz wzięła udział w akcji „Niepodległa do Hymnu” więc tuż po przepięknym tańcu odśpiewano hymn Polski, a następnie głos zabrała pani dyrektor Mirosława Foryś, która podkreśliła, że listopad to miesiąc szczególny dla naszego narodu - symbol wolności i niewoli. Szczególnie w tym miesiącu należy pielęgnować wartości patriotyczne i zainteresować dzieci poezją patriotyczną opowiadającą o walkach Polaków, którzy własną krwią i ofiarą życia dali przykład światu, jak należy bronić wolności i niepodległości.

            Kolejnym punktem programu była część artystyczna przygotowana przez uczniów kl. VIII, VI, IV, III i II. Akademia przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Uczniowie klasy VIII , VI i II recytowali wiersze, a kl. III i IV śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

            Akademia była lekcją patriotyzmu i historii. Dała wyraz Naszej pamięci o tych wszystkich, którzy poświęcili dla nas życie i dzięki którym żyjemy dziś w wolnej Polsce.

            10 listopada w naszej szkole był wyjątkowo udany. Połączył wszystkich, którzy wspólnie starali się pokazać, że są Polakami – patriotami. Miejmy nadzieję, że takie dni jak ten, przyczynią się do tego, by podtrzymywać w młodych ludziach więź z Ojczyzną, jej historią, kulturą i sztuką oraz tradycjami.

             

            Serdeczne podziękowania należą się w tym miejscu wszystkim nauczycielom, przygotowującym i czuwającym nad przebiegiem uroczystości: p. D. Opatowicz, p. M. Gałęzowskiej, p. W. Banak i p. K. Szot.

          • Projekt Edujeż

          • Uczniowie klasy 2 wraz z  wychowawczynią,  Beatą Walkowicz-Kudłacz  przystapili do Projektu Edujeż, którego celem są zmiany dotychczasowych nawyków żywieniowych oraz zwiększenie aktywności żywnościowych. Nasze wyjście na targ warzywno owocowy poprzedziła pogadanka dotycząca wartości odżywczych warzyw i owoców, sposobów ich przetwarzania, dziennego zapotrzebowania  dla utrzymania odporności. Podczas rozmowy z lokalnymi sprzedawcami dowiedzieliśmy się o produktach ekologicznych, sposobach przechowywania warzyw i owoców oraz o trudnej pracy rolnika. Zakupiliśmy na targu świeże warzywa, niezbędne do wykonania kanapek. Uczniowie, ubrani w fartuszki, przygotowali w klasie zdrowe kanapki. Ponieważ uczniowie dostali od sprzedawców gratisowo dużo owoców, skłoniło nas to do przygotowania w następnym  dniu kolorowych i smacznych deserów. Zajęcia te były bardzo atrakcyje dla dzieci i w łatwy sposób przybliżyly uczniom problematykę otyłości, dbałości o higienę odżywiania. 

            Serdeczmie dziękuję p. Annie Kapral, p. Wiesławowi Gondkowi oraz p. Robertowi Sławskiemu za podarowanie nam za darmo przepysznych owoców.

            By rozpropagować i zachęcić innych do udziału w akcji, poczęstowaliśmy nauczycieli deserami. Warto wspomnieć iż odbiorcami programu jest nie tylko szkoła, nauczyciele, uczniowie  ale również rodzice, którzy na pewno podejmą wspólne działania dla poprawy i utrzymania swojego zdrowia przez zmianę zachowań żywieniowych dzieci i zwiększenia aktywności fizycznej.

             

          • KOLEJNE SPOTKANIE Z TEATREM

          •      Dnia 8 i 9 listopada przedszkolaki i uczniowie kl. I odwiedzili po raz kolejny Staszowski Ośrodek Kultury, w którym obejrzeli spektakl przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacyjny z Krakowa zatytułowany ,,Baśnie Pana Andersena’’. Przedstawienie łączyło w sobie fragmenty takich baśni jak: ,,Dziewczynka z zapałkami’’, ,,Królowa Śniegu’’, ,,Brzydkie Kaczątko’’, ,,Księżniczka na ziarnku grochu’’, ,,Nowe szaty cesarza’’. Wszystkie ukazane fragmenty, mówiły o ważnych dla dzieci sprawach, marzeniach i tęsknotach. Uczyły dobra, życzliwości , szacunku i tolerancji dla innych. Dlatego tak ważny jest kontakt z teatrem, który kształtuje intelekt, światopogląd i emocjonalność naszych wychowanków.

          • Spotkania z ciekawymi ludźmi - ,,Opowieści z dawnych czasów”.  

          • Z cyklu ,,Spotkań z ciekawymi ludźmi" przedszkolaki z grupy ,,Krasnoludków” i ,,Smerfów” przeprowadziły wywiad z mieszkanką Rakowa p. Heleną Olsińską. Wspominała ona swoje dzieciństwo, które mocno odbiegało od beztroskiego życia współczesnych maluchów. Opowiadała o domowym życiu, zwyczajach, zajęciach, zabawach dzieci oraz o szkole i edukacji w tamtych czasach. Nie zabrakło też informacji o okresie okupacji i wysiedlaniu ludzi z Rakowa. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem wysłuchały jej wspomnień i chętnie zadawały pytania. Dziękujemy p. H. Olsińskiej za wizytę i piękne opowieści z danych czasów. "Można oczy zamknąć na rzeczywistość, ale nie na wspomnienia", bo wspomnienia są nieśmiertelne... 

          • Warsztaty ceramiczne

          • 28 października br uczniowie klasy 2 uczestniczyli w warsztatach ceramicznych, prowadzonych przez panie Elżbietę Polańczyk oraz Katarzynę Ciepielę. Panie rozpoczęły spotkanie od przybliżenia dzieciom materialu, z jakiego będą wykonywać swoje prace. Dzieci przekonały się jaka jest glina w dotyku i jak zachowuje się pod wpływem ciepła rąk. Naszym tematem przewodnim była Jesień. Gotowe  prace dzieci pomalowały farbami, przeznaczonymi do wypalania. Piec będzie je utrwalał w temperaturze 1300 stopni. Potem prace będą pokryte specjalnym szkliwem. Gotowe prace dotrą do nas za ok 2 tygodnie. Nie możemy się doczekać końcowych efektów prac, ale już widać ile pomysłowości i serca  dzieci włożyły by przelać pomysł ze wstępnego projektu, na glinianą tabliczkę. Na pewno warsztaty, z tak nietypowym materiałem jak glina sprawiły, że uczniowie poszerzyli zakres slownictwa m.in. o wyrazy takie jak bordiura, szkliwienie czy wypalanie. Praca z gliną sprzyja rozwojowi sprawności manualnej,  uczy koncentracji i wycisza. Tego dnia uczniowie mieli okazję poeksperymentować z nowym materiałem, oddać się wyobraźni i sprawić sobie dużo przyjemności.

          • II Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka – etap gminny

          •   

            II Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka jest przedsięwzięciem realizowanym przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. 28.10.2022r. w ZSP w Rakowie odbył się etap gminny eliminacji. Brały w nim udział dwa zespoły przedszkolaków – z Rakowa oraz Ociesęk. Drużyny miały za zadanie pokonać cztery konkurencje sportowe:  bieg z pałeczką sztafetową na dystansie 15 m, tor przeszkód, skok w dal z miejsca oraz rzut woreczkiem do koła hula-hop oddalonego od dziecka o 3 metry. Zadania wymagały więc dużej sprawności fizycznej oraz koncentracji na wykonywanym zadaniu. Nad bezpieczeństwem drużyn w trakcie zawodów czuwali opiekunowie. Nad zmaganiami każdej drużyny czuwał Sędzia Drużynowy. Jego zadaniem była opieka nad drużyną w trakcie zawodów, czuwanie nad prawidłowością wykonywania konkurencji oraz zliczanie punktów. Zwycięska okazała się drużyna z Gminnego Przedszkola w Rakowie.

            Jednak nie liczba zdobytych punktów była najważniejsza, ale świetna zabawa. Drużyny otrzymały kolorowe dyplomy, a wszyscy uczestnicy drobne upominki. W najbliższym czasie odbędzie się kolejny powiatowy etap olimpiady, na który z niecierpliwością czekają już nasi mali sportowcy. 

          • Wycieczka do Wadowic

          • Dnia 26.10.2022r. w przeddzień rocznicy nadania naszej szkole im. św. Jana Pawła II uczniowie klas 4,5,6 i 8  uczestniczyli w wycieczce do Wadowic. Na początek poznali historię miasta później zwiedzili Wadowicką Bazylikę, zwracając uwagę na miejsca szczególnie ważne dla naszego patrona. W kaplicy św. Jana Pawła II zostawiliśmy prośbę o błogosławieństwo dla wszystkich uczniów ZSP w Rakowie. Następnie zwiedziliśmy Dom Papieża, gdzie poznawaliśmy życie naszego patrona od kołyski przez kanonizację do śmierci. Po raz kolejny usłyszeliśmy jak bardzo św. Jan Paweł II kochał dzieci i młodzież, jakie pokładał w nas nadzieje. Postaramy się go nie zawieść. Na zakończenie nie mogło zabraknąć kremówki papieskiej, którą dla całej 58 osobowej grupy ufundował Pan Warański rodzic jednego z uczniów klasy 5.

          • PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

          • Dnia 27 października 2022r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji ,,Pasowania na ucznia klasy pierwszej’’. Wydarzenie to zbiegło się z rocznicą nadania naszej szkole imienia św. Jana Pawła II.W uroczystości wzięli udział: Dyrektor ZSP – p. Mirosława Foryś, Wójt Gminy Raków – p. Damian Szpak, Radni Gminy- p. Danuta Król, p. Teresa Strzelecka, p. Irena Kulińska, p. Stanisław Gratka, p. Kazimierz Karwata, Kierownik Biblioteki Gminnej- p. Agnieszka Kozłowska, ks. Patryk Kowalik, Grono Pedagogiczne, rodzice oraz społeczność uczniowska. Po złożeniu raportu przez przew. szkoły Mikołaja Koselę i odśpiewaniu hymnu szkolnego nastąpiła część oficjalna uroczystości. Uczniowie kl. VI wygłosili wiersze o św. Janie Pawle II. Uczennica Weronika Olsińska zagrała na trąbce utwór ,,Barka’’.

            Następnie uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności  recytatorskie i wokalne. Po zdanym egzaminie nastąpiło poświęcenie tornistrów przez ks. Patryka Kowalika. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci  ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowania na ucznia, którego dokonała p. Dyrektor Mirosława Foryś. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Rakowie. Po tym akcie p. Dyrektor złożyła uczniom życzenia samych sukcesów w nauce, do których również dołączyli się zaproszeni goście. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale i książki. Nie zabrakło też upominków od zaproszonych gości, p. Dyrektor, Samorządu Uczniowskiego. Po apelu pierwszoklasiści udali się do klasy na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia.

          • "Szkoła Pamięta" - Porządkowanie grobów

          • Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji "Szkoła Pamięta", uczniowie wszystkich klas odwiedzili groby na cmentarzu parafialnym. Zrobili porządki na grobach którymi się opiekują. Zapalili znicze na grobach nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Klasy VIII i I uporządkowały mogiłę żołnierską. Klasa 4 umyła i ozdobiła pomnik P. Marii Magas. Klasa 5 zajęła się porządkami i dekoracją na mogile P. Eleonory Urbańskiej - kierownik szkoły. Klasa 6 porządkowała grób nieznanego żołnierza. Klasa 2 podczas wyjścia zaświeciła światełka pamięci na grobie Burmistrza Rakowa, p. Magas, p.Urbańskiej oraz na grobach nieznanych żołnierzy. W czasie zwiedzania uczniowie wysłuchali kilku ciekawostek dotyczących czasów wojny m.in o panu Pawłowskim, zastrzelonym bardzo młodo przez Niemców oraz o p. Stanisławie Szpaku, który przeżył wojenną gehennę, przebywając w kilku obozach koncentracyjnych.

            W drodze do szkoły odwiedziliśmy cmentarz żydowski. Pamiętając o historii naszego miasteczka i jego mieszkańcach, uczymy się poszanowania dziedzictwa kulturowego oraz wyznań.

          • Projekt KROKUS

          • W ramach Projektu Krokus uczniowie naszej szkoły otrzymali cebulki żółtych krokusów. Kwiaty te zakwitną na początku wiosny. Żółte krokusy upamiętniają dzieci różnych narodowości  – ofiary Holokaustu.

            W akcji uczestniczą rownież przedszkolaki, które wysadzają cebulki do donic by obserwować ich kwitnienie.  Uczniowiewszystkich klas nadesłane cebulki wysadzili do przyszkolnego ogródka, który rokrocznie powiększa się w kwitnące na żółto krokusy.

            Koordynator Beata Walkowicz-Kudłacz 

          • KAMPANIA ,,MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK’’

          • W październiku br. Instytut  Książki przeprowadził kolejną edycję kampanii ogólnopolskiej ,,Mała książka- wielki człowiek’’, której adresatem są najmłodsi uczniowie rozpoczynający naukę w szkole podstawowej. Nasi uczniowie kl. I wzięli udział w projekcie i otrzymali ,,Wyprawki Czytelnicze’’ w  skład których wchodzi: ,,Pierwsze abecadło’’- antologia tekstów najlepszych autorów dziecięcych oraz ,,Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem’’- poradnik dla rodziców jak wspierać dziecko w nauce czytania. Projekt jest w całości finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcja ma na celu zachęcenie uczniów do częstego sięgania po książki i regularnego czytania. Albowiem jednym z największych wyzwań, jakie stoją przed dziećmi u progu szkolnej edukacji jest nauka czytania. Ma ona znaczący wpływ na rozbudzanie dziecięcej wyobraźni, zdobywanie wiedzy i stałe poszerzanie horyzontów.

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
            wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pedagogom,
            pracownikom szkoły i oświaty
            oraz nauczycielom emerytom
            Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Rakowie
             wyrazy najwyższego uznania i szacunku


            W PODZIĘKOWANIU NAUCZYCIELOM 

            W naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej 18 października. ,,Smerfy” zaprezentowały montaż słowno-muzyczny, w którym wyraziły słowa uznania i podziękowania za pracę i troskę dyrekcji, nauczycielom i wszystkim pracownikom przedszkola, szkoły i stołówki. Na koniec przedstawiły układ choreograficzny do samby. Trzylatki pokazały pląsik ,,Daj mi rączkę”. Grupa pięciolatków zaśpiewała piosenkę ,,Spadły z drzewa dwa kasztany” i pochwaliła się tańcem - walcem w pięknych strojach do muzyki z ,,Nocy i dni”. Czterolatki czyli ,,Tygryski” wykonały piosenkę ,,Do przedszkola” oraz zainscenizowały jesienny taniec listków do utworu ,,Kolorowe listki”. Dzieci wręczyły paniom laurki z życzeniami i pamiątkowe breloczki z koralików. Do życzeń przyłączyli się również rodzice naszych przedszkolaków.  

          • WIZYTA W  GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ  W RAKOWIE

          •  

                Dnia 13 października uczniowie kl .I wraz z wychowawcą odbyli wizytę w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rakowie, mieszczącej się w budynku szkolnym. Bardzo miło przywitała ich Pani Agnieszka Kozłowska- kierownik biblioteki. Spotkanie to odbyło się w związku z urodzinami Kubusia Puchatka, który 14 października 2022 roku kończy 96 lat. Tego dnia w 1926 roku wydano książkę Alekxandra Milne – angielskiego pisarza, opisującą losy sympatycznego misia i jego przyjaciół. Pani Agnieszka zaprezentowała dzieciom jeden z rozdziałów ,,Kubusia Puchatka’’, zachęcając ich w ten sposób  do przeczytania tej fantastycznej książki. Dzieciom spodobały się przygody misia i obiecały, że poznają jego dalsze losy. Na koniec spotkania dzieci wykonały kolorowanki przedstawiające Kubusia Puchatka, a w nagrodę otrzymały słodki upominek.

            Dziękujemy Pani Agnieszce Kozłowskiej za zaproszenie i przeprowadzenie wspaniałej lekcji  bibliotecznej. Takie spotkania pozytywnie wpłyną na rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci.

          • PSZCZOŁY NASI MALI PRZYJACIELE 

          • 12 października 2022r. w przedszkolu odbyły się warsztaty pszczelarskie w ramach 3 edycji innowacyjnego programu ,,Pszczoły nasi mali przyjaciele”. W przystępny, ale ciekawy sposób została pokazana praca pszczelarza (w oryginalnym stroju) oraz życie pszczół. Dzieci miały możliwość obserwacji pszczół oraz poznały podstawowe produkty pochodzenia pszczelego. Podczas warsztatów wszyscy uczestnicy wykonali świece z węzy pszczelej. Na zakończenie dzieci otrzymały piękne pamiątkowe dyplomy, naklejki oraz słoiczek miodu, który na pewno będzie przypominał miłe i atrakcyjne spotkanie. 

          • Wyjazd edukacyjny do Nadleśnictwa Łagów

          • Uczniowie klasy III i IV,  10 października uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Nadleśnictwa Łagów. Zajęcia prowadził dla dzieci Pan Andrzej Zagnieński – pracownik nadleśnictwa. Podczas spaceru po lesie uczniowie poznali budowę i funkcje lasu. Dowiedzieli się jak przygotowują się do zimy zwierzęta. W trakcie zajęć warsztatowych chłopcy zrobili w grupach karmniki a dziewczynki mieszanki zbóż. Przygotowane karmniki i karma czekają w szkole na zimne, zimowe dni, kiedy to zwierzęta będą miały kłopot ze znalezieniem pożywienia.  Pobyt dzieci w Łagowie zakończył się pieczeniem kiełbasek i grupowymi zabawami w suchych liściach

          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia​​​​​

          • Nasza szkoła już po raz kolejny uczestniczyła w akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej 7 października 2022 r. pod hasłem "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!". XII edycję z powodzeniem przeprowadzili w szkole uczniowie klasy IV.  W akcji wzięli udział uczniowie kl. III - VIII, miała ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. 

          • SPOTKANIE Z TEATREM

          •      Dnia 6 października br. dzieci z przedszkola oraz uczniowie kl. I-III  z wychowawcami odbyli wycieczkę do Staszowskiego Ośrodka Kultury w celu obejrzenia pięknego spektaklu teatralnego pt ,,Kot w butach’’ w wykonaniu aktorów teatru ,,ACZEMU’’ z Wrocławia. Emocje, jakie dostarczył im spektakl pozostaną na długo w pamięci. Rewelacyjna gra aktorów, pełen ich profesjonalizm, fantastyczna scenografia sprawiły, że dzieci były zachwycone tym przedstawieniem. Z wielkim zaangażowaniem oglądały sceny bajkowe.