• Projekt -Szczęśliwe dzieci w Gminie Raków... - doposażenie przedszkola

ZAJĘCIA DODATKOWE W PRZEDSZKOLU GMINNYM W RAKOWIE - Obrazek 1

NOWE DOPOSAŻENIE PRZEDSZKOLA GMINNEGO W RAKOWIE

W bieżącym roku szkolnym 2020/21 w Przedszkolu Gminnym w Rakowie realizowany jest projekt Szczęśliwe dzieci w Gminie Raków poprzez utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego” (Oś priorytetowa: 8 Edukacja; Działanie: 08.01 Upowszechnienie edukacji przedszkolnej).

W ramach realizacji zadań projektowych powstała nowa sala zajęć - sala integracji sensorycznej, umożliwiająca wyrównanie deficytów rozwojowych oraz szans edukacyjnych dzieci na kolejnych szczeblach nauki. Przedszkole Gminne w Rakowie jest pierwszą na terenie naszej Gminy placówką posiadającą profesjonalną salę do prowadzenia systematycznej terapii integracji sensorycznej.

Poza tym otrzymaliśmy doposażenie w postaci laptopa, profesjonalnych programów multimedialnych, dużą ilość pomocy dydaktycznych do logopedii oraz mebelki do sali logopedycznej. Do prowadzenia zajęć rytmiczno – muzycznych dostaliśmy keyboard, instrumenty muzyczne, wieżę, nagrania audio. Dzieci mogą działać twórczo na zajęciach arteterapii dzięki bogatej wyprawce plastycznej, zakupionej również z projektu. Oprócz tego wśród zakupów znalazły się książeczki do bajkoterapii, a także magiczny dywan oraz wiele innych pomocy, dzięki którym zajęcia w przedszkolu są jeszcze bardziej nowoczesne i atrakcyjne dla dzieci.

W marcu odbyło się uroczyste przekazanie doposażenia przez Pana Wójta Damiana Szpaka na rzecz Przedszkola Gminnego w Rakowie, gdzie realizowany jest ww. projekt. Po krótkiej przerwie w związku z pandemią wznowiono zajęcia z dziećmi. Wkrótce fotorelacja z zajęć z wykorzystaniem nowego wyposażenia.

Artykuły do zajęć plastycznych

Artykuły do zajęć plastycznych i rytmicznych

Keyboard

Podświetlany suchy basen