• Konkurs - ulubiona postać bajkowa

GMINNE PRZEDSZKOLE W RAKOWIE SERDECZNIE ZAPRASZA

PRZEDSZKOLAKÓW Z RODZICAMI

DO UDZIAŁU W KONKURSIE

PT. „Moja ulubiona postać z bajki czytanej na dobranoc”

I. Organizator konkursu:

Zespół Szkolno Przedszkolny w Rakowie – Przedszkole Gminne w Rakowie: p. Sylwia Rycombel – Wiejas, p. Monika Matuszczyk

Współorganizatorzy:

- Świetlica środowiskowa „Tęcza” w Rakowie

II. Celem konkursu jest:

- poznawanie utworów literatury dziecięcej,

- kształcenie umiejętności wyrażania dziecięcych przeżyć estetycznych w formie plastycznej,

- rozwijanie inwencji twórczej i fantazji dzieci,

- poznanie różnych technik plastycznych,

- rozwój wrażliwości plastycznej i artystycznej,

- stworzenie możliwości do indywidualnej oraz rodzinnej, grupowej działalności artystycznej, poprzez to rozwijanie zdolności, odkrywanie możliwości i pogłębienie więzi rodzinnych.

III. Zasady konkursu:

- Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej, której tematem przewodnim jest ulubiona postać z utworów literatury dziecięcej (nie będą brane pod uwagę prace zawierające postać znaną z telewizyjnych bajek)

- Konkurs jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym w kategoriach:

·I kategoria – dzieci 3 – letnie, dzieci 4 – letnie

·II kategoria – dzieci 5 – letnie , dzieci 6 – letnie

- Każda zgłoszona praca do konkursu powinna zawierać metryczkę z imieniem i nazwiskiem dziecka, kategorię wiekową. Metryczka powinna być doczepiona z tyłu pracy.

- Wykonaną pracę wraz z danymi znajdującymi się na metryczce należy dostarczyć w terminie do 04.03.2024r. do siedziby Przedszkola w Rakowie przy ul. Łagowskiej 25.

IV. Forma i technika wykonania pracy

- Technika pracy dowolna z użyciem różnorodnych materiałów

- Format pracy: A4, A3.

V. Ocena prac i wręczenie nagród

- Prace oceniane będą pod względem: zgodności z tematem, oryginalności formy oraz różnorodności użytych materiałów.

- Podsumowanie konkursu oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz nagród za uczestnictwo w konkursie odbędzie się w terminie do 21.03.2024r.

- Prace nie będą uczestnikom zwracane; przechodzą na własność organizatora (zostanie zorganizowana wystawa na korytarzu szkolnym)

VI. Uwagi końcowe

Udział w konkursie jest jednoznaczny z przyjęciem przez uczestnika konkursu wszystkich warunków regulaminu.

Koordynator konkursu: Sylwia Rycombel - Wiejas, Monika Matuszczyk