• Nowe perspektywy dla edukacji przedszkolnej w Gminie Raków

Szanowni Państwo,

Gmina Raków realizuje projekt pn. „Nowe perspektywy dla edukacji przedszkolnej w Gminie Raków”. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus oraz środków budżetu państwa w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021 – 2027, Priorytet 8. Edukacja na wszystkich etapach życia. Działanie 08.01 Wsparcie edukacji przedszkolnej.

Celem projektu jest rozszerzenie oferty przedszkoli publicznych dla 141 dzieci (63 Kobiet, 78 Mężczyzn, w tym 1 osoba z niepełnosprawnościami (1 mężczyzna) w wieku 3-6 lat poprzez wprowadzenie dodatkowych zajęć rozwijających jakość edukacji oraz podniesienie kompetencji 5 nauczycieli
          wychowania przedszkolnego (5 Kobiet) od 01 marca 2024r. do 27 lutego 2026r.

W ramach projektu zostaną zrealizowane zadanie:

Zad.1. Rozszerzenie oferty Przedszkola Gminnego w Rakowie o zajęcia rozwijające jakość edukacji

- Matematyka – nauka kodowania

- Zajęcia psychoruchowe

- Trening Umiejętności Społecznych

- Trening Kontroli Złości

- Zajęcia kształtujące postawy antydyskryminacyjne

- Zajęcia poza Ośrodkiem Wychowania Przedszkolnego m.in.: ZOO, teatr, nadleśnictwo itp.

- Podniesienie kompetencji nauczycieli (Trening Kontroli Złości, Trener Treningu Umiejętności Społecznych)

Zad. 2 Rozszerzenie oferty Oddziału Przedszkolnego w Szumsku o zajęcia rozwijające jakość edukacji

- Bajkoterapia

- Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze

- Zajęcia psychoruchowe

- Robotyka z programowaniem

- Artterapia

- Zajęcia kształtujące postawy antydyskryminacyjne

- Zajęcia poza Ośrodkiem Wychowania Przedszkolnego m.in.: basen, kino, pasieka itp.

Zad. 3 Rozszerzenie oferty Przedszkola Publicznego w Ociesękach o zajęcia rozwijające jakość edukacji

- Zajęcia z kompetencji emocjonalno – społecznych TUS

- Zajęcia kształtujące postawy antydyskryminacyjne

- Warsztaty „Chemiczne czary – mary”

- Muzykoterapia

- Artterapia

- Rytmika

- Zajęcia rozwijające i wyrównawcze

W ramach przedmiotowego zadania zostaną zrealizowane wyżej wymienione zajęcia dydaktyczne, a także zostaną zakupione nowoczesne pomoce dydaktyczne niezbędne do ich prawidłowego przeprowadzenia m.in. monitory interaktywne, magiczny dywan, roboty Photon wraz z pakietem gier, klocki, chusty animacyjne, gry logiczne, kayboord itp.

Grupą docelową objętą wsparciem w projekcie jest 141 dzieci (63 Kobiet, 78 Mężczyzn, w tym 1 osoba z niepełnosprawnościami (1 mężczyzna) w wieku 3-6 lat uczęszczających do Ośrodków Wychowania Przedszkolnego na terenie Gminy Raków (Przedszkole Gminne Raków, Oddział Przedszkolny
          w Szumsku, Przedszkole Publiczne w Ociesękach).

Całkowita wartość projektu: 835 116,78 zł;

w tym wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 743 220,14 zł.

Okres realizacji projektu od marzec 2024r. do luty 2026r.

Miejsce realizacji projektu:

- Przedszkole Gminne w Rakowie ul. Łagowska 25, 26-035 Raków;

- Oddziały Przedszkolne w Szumsku, Szumsko 42b, 26-035 Raków;

- Przedszkole Publiczne w Ociesękach, Ociesęki 63. 26-035 Raków.

Rezultatami projektu będą:

- Liczba dzieci objętych dodatkowymi zajęciami w edukacji przedszkolnej - 141

- Liczba szkół i placówek systemu oświaty objętych wsparciem – 3

- Liczba przedstawicieli kadry szkół i placówek systemu oświaty objętych wsparciem – 5

- Liczba dzieci/uczniów o specjalnych potrzebach rozwojowych i edukacyjnych, objętych wsparciem - 1

- Liczba objętych wsparciem podmiotów administracji publicznej lub służb publicznych na szczeblu - krajowym, regionalnym lub lokalnym - 3

- Liczba przedstawicieli kadry szkół i placówek systemu oświaty, którzy uzyskali kwalifikacje po opuszczeniu programu – 5

Kliknij na: #FunduszeUE oraz #FunduszeEuropejskie

Informujemy, że rekrutacja do projektu trwa od dnia 01.03.2024 do 08.03.2024.

Dokumenty rekrutacyjne dostępne są w Biurze projektu Gmina Raków; ul. Ogrodowa 1; 26-035 Raków oraz w miejscach realizacji projektu: Przedszkole Gminne w Rakowie ul. Łagowska 25, 26-035 Raków; Oddziały Przedszkolne w Szumsku, Szumsko 42b, 26-035 Raków; Przedszkole Publiczne w Ociesękach, Ociesęki 63. 26-035 Raków, a także na stronach internetowych:

regulamin_projektu.doc

oswiadczenia_rakow_nauczyciel.doc