Nawigacja

Partnerzy

Niedziela 22.10.2017

Informacje Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

 • Nowa siedziba Poradni Pedagogiczno - Psychologicznej w Chmielniku mieści się przy ul. Furmańskiej 1
 • Poradnia i szkoła zachęca do współpracy (spotkania w siedzibie placówki; spotkania na terenie szkoły, kontakt telefoniczny)

 • UWAGA  RODZICE !

                   Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 lipca 2009 r. (Dz. U. z 2009 r. Nr 116 poz. 977) wprowadziło ważne rozstrzygnięcie odnośnie trybu przekazywania dokumentacji dziecka z jednej poradni psychologiczno – pedagogicznej do innej.

  Chodzi o to, że jeżeli dana poradnia stała się niewłaściwa do udzielenia pomocy dziecku (np. w związku ze zmianą miejsca zamieszkania dziecka czy zmianą terenu działania poradni), wówczas rodzice (prawni opiekunowie) powinni złożyć stosowny wniosek do dyrektora „dotychczasowej” poradni o przekazanie indywidualnej teczki z dokumentacją dziecka, do właściwej -  wraz z jej wskazaniem.

   

   

   

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Edukacja przedszkolna – lepszy rozwój dziecka

 

ROZEZNANIE RYNKU

NA USŁUGI EDUKACYJNE DLA DZIECI

 

Zamówienie publiczne na prowadzenie zajęć dodatkowych dla dzieci, w ramach projektu pod nazwą: Edukacja przedszkolna – lepszy rozwój dziecka, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

1. Zamawiający

Gmina Raków, ul. Ogrodowa 1, 26-035 Raków

tel. 413 535 018,

e-mail: urzad@rakow.pl .

WIĘCEJ ZOBACZ - LEWE MENU: ROZEZNANIE RYNKU

 

Wiadomości

 • W ramach Narodowego Czytania pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej w Parku Etnograficznym w Tokarni Muzeum Wsi Kieleckiej odbywało się głośne czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Utwór w pięknych ludowych strojach z podziałem na role czytali samorządowcy, nauczyciele, dyrektorzy, pracownicy jednostek kultury. Inicjatywie tej towarzyszył zespół Rakowskie Fijołecki. Swoją grą i śpiewami rozbawiał uczestników zaaranżowanego wesela, porywał do tańca i wspólnej zabawy. Dla uczniów naszej szkoły była to jednocześnie okazja do zetknięcia się z twórczością tego polskiego dramaturga, kształtowania poczucia tożsamości narodowej i pielęgnowania tradycji.

 • Sukcesów w nauce i miłego pobytu w szkole

  życzą dyrektor, nauczyciele i pracownicy placówki

 •  

  Przedszkolaki z oddziału Krasnoludki spędziły Dzień Dziecka na rakowskim rynku. Nieco wyczerpujący spacer z przedszkola zrekompensowały dzieciom pyszne lody oraz zabawy na huśtawkach w parku.

 •  

  Maj to miesiąc sprzyjający słonecznym wojażom. 30. 05. 2017r. przedszkolaki ze wszystkich oddziałów wspólnie ze swoimi rodzicami odwiedziły Wioskę Indiańską „Bonanza” w Zielonce. Dzieciaki zapoznały się z indiańskimi zwyczajami. Każdemu zostało nadane plemienne imię i każdy razem ze swoją mamą wykonał kolorowy pióropusz. Do wspólnej zabawy zaprosiła dzieci szamanka. Wśród różnych zabaw najlepiej cieszyły się indiańskie próby: próba odwagi, równowagi, zwinności, sprawności i siły. Tradycje indiańskie szczególnie podziałały na wyobraźnię dziecięcą, niosąc pożyteczne wartości związane z umiejętnością życia w grupie, kształtowania odpowiedzialnej postawy wobec siebie i innych.

 •  

  Dnia 30 maja 2017r. dzieci gościły w przedszkolu panią pielęgniarkę. Spotkanie było interesujące i bardzo pouczające dla małych słuchaczy. Nasz gość w ciekawy dla dzieci sposób przekazał im informacje na temat podstawowych zasad higieny ciała i dbania o zdrowie. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób zachowywać się podczas choroby oraz o konieczności zażywania leków tylko pod okiem dorosłych. Dzieci dowiedziały się również jak bardzo ważne w życiu jest zdrowe odżywianie się, spożywanie owoców i warzyw. Same również dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami.

 •      W dniach 26-28 maja 2017r. w Starachowicach odbył się finał XXVII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego. W koncertach konkursowych brało udział łącznie 67 uczniów z klas 0 - VI, 35 uczniów z klas 0 - III i 32 z klas IV - VI.      Reprezentantami Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Rakowie byli uczniowie kl. 0 Jakub Opatowicz i Antonina Zapart. Nasi najmłodsi zaprezentowali swoje umiejętności jako pierwsi, otwierając swoimi recytacjami I Koncert Finałowy. Jakub i Antosia bez przeszkód pokonali tremę i bezbłędnie wyrecytowali wyuczone utwory. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze co doceniło jury (w składzie: Dorota Koman- Szmigiero – poetka, krytyk literacki Warszawa; Anna Iwasiuta-Dudek – aktorka; Hubert Guza – instruktor teatralny WDK Kielce), przyznając dzieciom BRĄZOWE KLUCZE do TAJEMNIC WSZECHŚWIATA.      Dziękujemy Jakubowi i Antosi za tak wspaniałe reprezentowanie ZSP w Rakowie. Serdecznie gratulujemy dzieciom bardzo udanego debiutu i życzymy dalszych sukcesów.      Specjalne podziękowania i gratulację składamy na ręce Pani Anny Wojsy wspaniałej wychowawczyni kl. 0, która nie szczędziła siły i wytrwałości w pracy z nagrodzonymi dziećmi.   Rodzice kl. ,,0''

 •  

  21 maja 2017r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rakowie odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem „Mama Tata Ja”. Celem imprezy było zintegrowanie rodziców, dzieci i nauczycieli, włączenie rodziców do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu i zabawach oraz upowszechnianie sportowego, zdrowego stylu życia. Ta plenerowa impreza od początku swego istnienia cieszy się ogromnym powodzeniem. Chociaż w tym roku niedzielny poranek powitał nas niezbyt ładną pogodą, to z wybiciem na zegarach godziny piętnastej, na niebie pojawiło się jasne słońce, które było z nami do końca spotkania, a lekki wiatr wiał tylko dla ochłody. Zaś boisko szkole wypełniło się całymi rodzinami.

 •          W środę 10 maja grupa 12 uczniów z kl. 4-6 ZSP w Rakowie wraz z opiekunami wyruszyła na rajd rowerowy do Borkowa. „Rowerowy Rajd Gwieździsty”  to inicjatywa Ku ...

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rakowie
  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rakowie
  ul.Sienieńskiego 20
  26-035 Raków
 • 41 3535015

Galeria zdjęć