Nawigacja

Partnerzy

Środa 24.05.2017

Informacje Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

 • Nowa siedziba Poradni Pedagogiczno - Psychologicznej w Chmielniku mieści się przy ul. Furmańskiej 1
 • Poradnia i szkoła zachęca do współpracy (spotkania w siedzibie placówki; spotkania na terenie szkoły, kontakt telefoniczny)

 • UWAGA  RODZICE !

                   Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 lipca 2009 r. (Dz. U. z 2009 r. Nr 116 poz. 977) wprowadziło ważne rozstrzygnięcie odnośnie trybu przekazywania dokumentacji dziecka z jednej poradni psychologiczno – pedagogicznej do innej.

  Chodzi o to, że jeżeli dana poradnia stała się niewłaściwa do udzielenia pomocy dziecku (np. w związku ze zmianą miejsca zamieszkania dziecka czy zmianą terenu działania poradni), wówczas rodzice (prawni opiekunowie) powinni złożyć stosowny wniosek do dyrektora „dotychczasowej” poradni o przekazanie indywidualnej teczki z dokumentacją dziecka, do właściwej -  wraz z jej wskazaniem.

   

   

   

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Edukacja przedszkolna – lepszy rozwój dziecka

 

ROZEZNANIE RYNKU

NA USŁUGI EDUKACYJNE DLA DZIECI

 

Zamówienie publiczne na prowadzenie zajęć dodatkowych dla dzieci, w ramach projektu pod nazwą: Edukacja przedszkolna – lepszy rozwój dziecka, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

1. Zamawiający

Gmina Raków, ul. Ogrodowa 1, 26-035 Raków

tel. 413 535 018,

e-mail: urzad@rakow.pl .

WIĘCEJ ZOBACZ - LEWE MENU: ROZEZNANIE RYNKU

 

Wiadomości

 • Dnia 26.04.2017r. wszystkie grupy przedszkolne z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę autokarową do Nadleśnictwa Łagów. Na miejscu czekał pan leśniczy Andrzej Zagnieński, który zaprosił przedszkolaków do zwiedzania leśniczówki. Dzieci miały okazję zobaczyć eksponaty leśnych zwierząt, podziwiać kolekcje zgromadzonych poroży oraz gabloty z owadami. Pogoda, niestety nie sprzyjała, aby wybrać się na spacer do lasu, w związku z tym leśniczy zaprezentował najmłodszym ciekawy film o lesie i jego mieszkańcach oraz opowiedział o swojej pracy. Dowiedzieliśmy się też, jak należy zachowywać się w lesie, by go nie niszczyć lecz chronić. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali zadania rysunkowe.

 •  

  Ósmego maja przypada Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek. Z tej okazji przedszkolaki z grupy Krasnoludki z wychowawczynią Mirosławą Foryś i Smerfy z panią Beatą Kudłacz odwiedziły Bibliotekę Gminną w Rakowie, aby złożyć pracującej tam bibliotekarce serdeczne życzenia. Pani kierownik Agnieszka Kozłowska zapoznała maluchów z biblioteką i opowiedziała o swojej pracy. Przedszkolaki dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także jak należy dbać o książki. Zaproszeniem przedszkolaków w poczet czytelników stała się czysta karta czytelnika do wypełnienia przez rodzica, którą otrzymały wszystkie dzieci. Mamy nadzieję, że wszystkie maluchy staną się w niedalekiej przyszłości aktywnymi czytelnikami naszej biblioteki.

 • Dnia 05.05.2017r. grupy przedszkolne: Smerfy oraz Krasnoludki zaprosiły na spotkanie mamę swojej koleżanki Martynki – panią Marzenę Grosicką, pracującą w Instytucie Pamięci Narodowej w Kielcach. Przedszkolaki miały okazję przeżyć prawdziwą lekcję historii i patriotyzmu. Pani Marzena zaprezentowała dzieciom film o symbolach narodowych, podczas którego poznały historię naszego godła i flagi. W nagrodę za aktywność podczas zabaw utrwalających znajomość symboli narodowych dzieci otrzymały naklejki.

 • W piątek 04.05.2017r. w Przedszkolu Gminnym w Rakowie odbyło się spotkanie ze strażakami z OSP Raków. Wszystkie przedszkolaki wyszły przed budynek szkoły, gdzie na sygnałach wjechały dwa wozy strażackie. Ogromną atrakcją dla dzieci było rozciąganie węży strażackich i uczestniczenie w akcji przeciwpożarowej. Dzieci dowiedziały się: jak wygląda praca strażaków, jakim sprzętem się posługują. Mogły oglądać wyposażenie samochodu strażackiego i przymierzać strażackie kaski. Przedszkolaki prowadziły ciekawe rozmowy ze strażakami i pozowały do zdjęć. Dzięki takim spotkaniom dzieci: poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka; wiedzą jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo; szanują trudną pracę strażaka; kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach.

 •  

  Jak powstaje ubranie? Oto jest pytanie…, na które znają już odpowiedź dzieci z grupy Krasnoludki. Dziewiątego maja b.r. przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do zakładu krawieckiego w Rakowie. Celem wycieczki było zapoznanie z pracą krawcowej. Dzieci mogły obejrzeć wyposażenie zakładu krawieckiego oraz zobaczyć sposób działania urządzeń i przyborów, jakimi posługuje się krawcowa. Przedszkolaki zapoznały się z wyglądem i sposobem działania maszyny do szycia oraz dowiedziały się jak przebiegają kolejne etapy powstawania odzieży. W drodze powrotnej odwiedziliśmy zakład fryzjerski mamy naszej koleżanki Lenki, aby tam przyjrzeć się z bliska pracy fryzjerki. Niesamowitym przeżyciem dla dzieci był fakt, iż trafiliśmy na moment, kiedy w zakładzie byli klienci. W naszej obecności pani fryzjerka obcinała oraz farbowała włosy. Wycieczka do zakładu krawieckiego i fryzjerskiego była wspaniałą przygodą, dzięki której przedszkolaki poszerzyły swoje wiadomości na temat pracy krawcowej oraz fryzjera i która zainspirowała je do zabaw w przedszkolu.

 • Uczniowie w związku z odchodami uroczystości 3 Maja uczestniczyli w niezwykle atrakcyjnej lekcji historii, która obejmowała:

   

  • Przybliżenie najważniejszych wydarzeń i dat z okresu od II połowy XVI wieku do końca wieku XVII (od panowania Stefana Batorego do Jana III Sobieskiego),

 •   Przedszkolaki z grupy II zaprosiły dnia 12 kwietnia 2017r. dzieci, wszystkich pracowników przedszkola oraz rodziców na przedstawienie z okazji Świąt Wielkanocnych. Krasnoludki przedstawiły obrzędy i tradycje Wielkanocne. Były wiersze, piosenki, taniec z palmami, scenka i taniec kurek oraz przedstawienie z pisankami, z których wykluły się kurczątka. Występ zakończył się symbolicznym  śmigusem – dyngusem. Gościnnie wystąpiły także dzieci z pozostałych grup. Smerfy zaprezentowały piosenkę i taniec kurcząt, a Pszczółki taniec zajączków, które częstowały dzieci słodkościami. Później były życzenia i wzajemne obdarowywanie się prezentami. 

 • Dnia 12 kwietnia 2017r. o godz. 10 odbyły się w WDK w Kielcach rejonowe eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla powiatu kieleckiego. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych dla klas 0-III i IV-VI. W eliminacjach brało udział 33 uczniów z całego powiatu kieleckiego. Jury oceniało według następujących kryteriów: dobór repertuaru do możliwości wykonawczych dzieci, interpretacja utworu, kultura słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Każdy uczestnik miał za zadanie zaprezentować dwa wiersze lub wiersz i fragment prozy o tematyce dziecięcej. Konkurs miał na celu: popularyzację literatury dziecięcej, rozwijanie talentów i zdolności, doskonalenie wyrazistej mowy, rozwijanie pamięci, wyrabianie odwagi. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rakowie reprezentowali uczniowie kl. 0, II, IV: Antonina Zapart, Zuzanna Urbanowska, Jakub Opatowicz, Paweł Fit, Brajan Kobryn, Zuzanna Pisarska, Natalia Szpak, Oliwia Łaskawska, Wiktoria Kobus i Wiktor Stawiarski. Uczennica klasy ,,0” – Antosia Zapart przygotowana przez panią Annę Wojsa swoim występem zachwyciła jury, które zdecydowało o zakwalifikowaniu jej jako jedynej spośród wszystkich uczestników do eliminacji ogólnopolskich z pominięciem etapu wojewódzkiego. Do przesłuchań wojewódzkich konkursu, które odbędą się 9 maja zakwalifikowali się Jakub Opatowicz z klasy ,,0’’ i uczennica klasy IV Oliwia Łaskawska przygotowana przez panią Agnieszkę Wojsę. Reprezentantom naszej szkoły życzymy dalszych sukcesów.

 • Tuż przed Świętami Wielkanocnymi – 7 kwietnia 2017r. dzieci z naszego przedszkola wyjechały do teatru do Kielc. W Kieleckim Centrum Kultury obejrzały przedstawienie pt. „Zajączkowe niespodzianki”, w którym zima powinna odejść, ale chciała zostać na zawsze. Dopiero słońce ją stopiło i została po niej Marzanna, którą trzeba było utopić w rzece. Wiosenka ulitowała się nad nią – pozwoliła jej pilnować pól obsianych ziarnem i zostać strachem na wróble. Zajączek zawiadamiał wszystkich, że nadeszła wiosna. Strach na wróble próbował jednak, razem z krukiem, przywrócić władanie srogiej zimie. Przedstawienie o walce pór roku, o czasie, w którym budzi się wszystko do życia dzieciom się bardzo podobało. Na koniec wszyscy widzowie razem z aktorami śpiewali piosenkę o świętach wielkanocnych.

 •  

  Tegoroczne palmy zachwycały.  W kategorii: palma indywidualna trzy równorzędne pierwsze miejsca zdobyły wspaniałe prace Michała Banaka z kl.V, Wiktorii Kobus z kl IV oraz Jakuba Opatowicza z kl.0. Każda z nich posiadała inne walory artystyczne, które zachwyciły komisję. Wyróżnieni uczniowie w tej kategorii to: Wiktoria Wojsa – kl.VI, Krzysztof Toporowski – kl. 0, Mateusz Jasiński – kl. II, Paweł Misterkiewicz – kl.V. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe w postaci książek, wielkanocnych czekoladowych zajęcy, świątecznych kreatywnych dekoracji oraz pamiątkowych dyplomów. Palmy klasowe były bardzo starannie wykonane, piękne, barwne i ciekawie skomponowane. Każda klasa otrzymała słodki prezent oraz dyplom. Podziękowania za ufundowanie nagród należą się ks. proboszczowi Pawłowi Mackiewicz. Wszystkie palmy wspaniale udekorowały kościół w Rakowie. Dziękujemy za liczny udział w konkursie. Cieszymy się, że współpraca uczniów, rodziców i nauczycieli przyczynia się do pielęgnowania pięknych polskich tradycji.

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rakowie
  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rakowie
  ul.Sienieńskiego 20
  26-035 Raków
 • 41 3535015

Galeria zdjęć