Nawigacja

Partnerzy

Poniedziałek 18.12.2017

Informacje Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

 • Nowa siedziba Poradni Pedagogiczno - Psychologicznej w Chmielniku mieści się przy ul. Furmańskiej 1
 • Poradnia i szkoła zachęca do współpracy (spotkania w siedzibie placówki; spotkania na terenie szkoły, kontakt telefoniczny)

 • UWAGA  RODZICE !

                   Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 lipca 2009 r. (Dz. U. z 2009 r. Nr 116 poz. 977) wprowadziło ważne rozstrzygnięcie odnośnie trybu przekazywania dokumentacji dziecka z jednej poradni psychologiczno – pedagogicznej do innej.

  Chodzi o to, że jeżeli dana poradnia stała się niewłaściwa do udzielenia pomocy dziecku (np. w związku ze zmianą miejsca zamieszkania dziecka czy zmianą terenu działania poradni), wówczas rodzice (prawni opiekunowie) powinni złożyć stosowny wniosek do dyrektora „dotychczasowej” poradni o przekazanie indywidualnej teczki z dokumentacją dziecka, do właściwej -  wraz z jej wskazaniem.

   

   

   

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Wiadomości

 •      Od 2012r., corocznie organizowana jest akcja pn. Narodowe Czytanie. Ma ona na celu propagowanie literatury polskiej, popularyzowanie czytelnictwa, wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej, dbałość o język ojczysty.

  W bieżącym roku podczas internetowego głosowania Polacy zdecydowali, że tegoroczną lekturą będzie „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. To jedno z najsłynniejszych dzieł tego twórcy.

      Dramat w 3 aktach powstał w oparciu o autentyczne wydarzenia z 1900 r. - wesele poety i dramaturga Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną, chłopką z podkrakowskich Bronowic. Tylko niezwykła potęga wyobraźni Wyspiańskiego mogła przemienić wesele kolegi w rzeczywistość symboliczną, ogarniającą uczestników tego wydarzenia, a zarazem całe polskie społeczeństwo.

 •        12 grudnia 2017r. uczniowie klas IV– VII chcąc pogłębić wiedzę historyczną naszego narodu uczestniczyli zajęciach dydaktycznych poświęconych ”Stanowi wojennemu w Polsce w latach 1981-1983”.Tematykę przedstawiła goszcząca w naszej szkole Pani Marzena Grosicka przedstawicielka Instytutu Badań Historycznych IPN Delegatura w Kielcach. W trakcie zajęć uczniowie zostali wprowadzeni w czas kiedy to 13 grudnia 1981 roku w Polsce został wprowadzony stan wojenny.Władze wtedy rządzące (komuniści) postanowiły użyć siły i rozprawić się z opozycją, czyli powstałą wtedy „Solidarnością”, która w brutalny sposób została zepchnięta do podziemia, a jej przywódcy aresztowani. Nasi adepci dowiedzieli się również, że  symbolem zbrodni stanu wojennego jest masakra w Kopalni „Wujek”. Wykład został wzbogacony przez wyświetloną prezentację multimedialną i odczytanie wspomnień dziecka, które było świadkiem aresztowania swojego ojca. Na koniec Pani prowadząca zachęcała uczniów do udziału w akcji (patron IPN) upamiętniania ofiar stanu wojennego poprzez zapalenie 13 grudnia o 19.30 symbolicznej świecy w oknach domów.

 • 11 grudnia 2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie zorganizowane w ramach akcji kieleckiego starostwa i policji „Bezpieczne pierwszaki". Jego celem była poprawa bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Uczniowie klas pierwszych z terenu całej gminy spotkali się tu z przedstawicielami powiatu kieleckiego i policji. W spotkaniu uczestniczył Pan Marek Kwiecień członek Zarządu Powiatu Kieleckiego, Wójt Gminy Raków Pani Alina Siwonia, sierż .Krzysztof Zawierucha z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Kielcach, przedstawiciele Komisariatu Policji w Rakowie – dzielnicowi: Pan Marcin Bandura i Pani Natalia Poloczek, wychowawcy klas pierwszych oraz dyrektor szkoły Pani Bożena Suchojad. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, podczas którego przedstawiciele policji udzielili ważnych wskazówek dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze. Uczniowie otrzymali odblaskowe kamizelki, które z pewnością wykorzystają jako młodzi uczestnicy ruchu drogowego. Nasi pierwszoklasiści wraz z wychowawcą p. An. Wojsą przygotowali na tę okoliczność piosenkę, którą zaśpiewali zebranym. Dziękujemy organizatorom akcji: Zarządowi Powiatu Kieleckiego oraz Komendzie Miejskiej Policji w Kielcach za odblaskowe upominki dla najmłodszych.

 • 5 grudnia 2017 w Rakowskiej hali gimnazjum w odbył się Mikołajkowy turniej piłki nożnej dla dzieci klas 4-8 Szkół Podstawowych gminy Raków. Wzięły w nim udział zespoły z Rakowa z Barda i Ociesęk. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie. Razfał Sokołowski, Aleksander Foryś, Mikołaj Kuca, Mateusz Bochenek, Marcin Kania, Kacper Wojsa, Kacper Rejnowicz. Zawody odbyły się w systemie „Każdy z każdym” plus mecze rewanżowe. Po emocjonujących akcjach i wielu bramkach 1 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Rakowie wyprzedzając Ociesęki i Bardo. Serdeczne gratulacje!!!

 • Biało-czerwona flaga, godło z Białym Orłem w koronie na czerwonym tle i „Mazurek Dąbrowskiego” to symbole polskiej państwowości, wyrażające naszą tożsamość. Podczas świąt państwowych czy innych doniosłych wydarzeń w życiu polskiego społeczeństwa, odwołujemy się właśnie do tych znaków. Otaczanie symboli Rzeczypospolitej Polskiej szacunkiem jest prawem i obowiązkiem każdego z nas. Uczniowie naszej szkoły wiedzą, że to symbole najważniejsze o czym świadczy ich aktywny udział w konkursie plastycznym pt.; „ORZEŁ BIAŁY – NASZA DUMA”. Nasi mali artyści przedstawili godła z orłem inspirując się wszystkimi jego obliczami występującymi w czasie trwania państwowości polskiej, od czasów Mieszka I. Artystyczne wizje autorów z zachowaniem szacunku dla godła państwowego, zadziwiły komisję konkursową oryginalnością wypowiedzi i bogactwem zastosowanych technik. Wysoki poziom prac był dużym wyzwaniem dla komisji konkursowej w wyborze najlepszych z nich. Zaznaczyć trzeba, że prace, które zdobyły pierwsze miejsce w konkursie wewnątrzszkolnym przekazane będą do etapu okręgowego (którego organizatorami są senatorowie RP i Kancelaria Senatu).

 • W dniu 28 listopada 2017r. dzieci z grup I, III i IV z Przedszkola Gminnego w Rakowie, wraz z opiekunami udały się na autokarową wycieczkę do Fabryki Bombek w Staszowie. Przedszkolaki obserwowały cykl produkcji bombek choinkowych od dmuchania szklanych rurek poprzez srebrzenie, dekorowanie i pakowanie. Dzieciaki brały również udział w warsztatach, podczas których wykazały się pomysłowością malując własne bombki. Każde dziecko na pamiątkę pobytu w fabryce otrzymało bombkę z własnym imieniem. Wycieczka dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń i wprowadziła w atmosferę zbliżających się świąt.

 • Dzieci z Przedszkola Gminnego w Rakowie mają już za sobą pierwszą najważniejszą uroczystość w swoim życiu – 30 listopada odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Był to szczególny dzień dla przedszkolaków, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola, bowiem prezentowały swój pierwszy występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Na świadków niezwykłego wydarzenia zostali zaproszeni goście: Wójt Gminy Raków pani Alina Siwonia, Dyrektor ZSP w Rakowie pani Bożena Suchojad oraz rodzice. W czasie uroczystości dzieci przedstawiły swoje umiejętności, które zdobyły w czasie dotychczasowego pobytu w placówce - śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze. Trzeba przyznać, że mimo dużej tremy poradziły sobie wspaniale. Następnie złożyły uroczystą przysięgę, a pani wójt i pani dyrektor specjalnym ołówkiem dokonały aktu pasowania. Na pamiątkę tej chwili, każde dziecko otrzymało kolorowy dyplom. Na zakończenie spotkania wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Uśmiech na twarzach bohaterów dnia świadczy o tym, że strach ma tylko wielkie oczy. Goście nie kryli zadowolenia z występu dzieci. 

 •           W grupie pięciolatków w przedszkolu w Rakowie 24 listopada królował pluszowy miś. Przedszkolaki w wyjątkowo uroczysty sposób świętowały Dzień Pluszowego Misia, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś". Do zabawy zostały zaproszone także najmłodsze przedszkolaki.

  Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W przedszkolu jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia. W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania przedszkolaków i ich misiów, następnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek i bawiliśmy się przy misiowych przebojach. Na zakończenie dzieci otrzymały podziękowanie za udział w zabawie - dyplomy. Miłym akcentem był także słodki poczęstunek w postaci misiowych żelków i ciasteczek.

 • W dniu 7 listopada pani Beata Kudłacz, realizatorka zadań projektu „Krokus” w Zespole Szkolno - Przedszkolnym, przeprowadziła z przedszkolakami zajęcie na temat losu żydowskich dzieci w czasie II wojny światowej. Opowieść o żydowskiej dziewczynce Rutce bardzo zainteresowała maluchy. Przedszkolaki otrzymały cebulki żółtych krokusów, które posadziły przed wejściem do przedszkola. Krokusy zakwitną z końcem zimy i symbolizować będą dzieci – ofiary zbrodni hitlerowskich. Żółty kolor krokusów kojarzy się z gwiazdą Dawida – symbolem, który nakazano nosić Żydom w wielu krajach okupowanych przez Niemców.

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rakowie
  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rakowie
  ul.Sienieńskiego 20
  26-035 Raków
 • 41 3535015

Galeria zdjęć