Nawigacja

Partnerzy

Poniedziałek 28.05.2018

Informacje Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

 • Nowa siedziba Poradni Pedagogiczno - Psychologicznej w Chmielniku mieści się przy ul. Furmańskiej 1
 • Poradnia i szkoła zachęca do współpracy (spotkania w siedzibie placówki; spotkania na terenie szkoły, kontakt telefoniczny)

 • UWAGA  RODZICE !

                   Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 lipca 2009 r. (Dz. U. z 2009 r. Nr 116 poz. 977) wprowadziło ważne rozstrzygnięcie odnośnie trybu przekazywania dokumentacji dziecka z jednej poradni psychologiczno – pedagogicznej do innej.

  Chodzi o to, że jeżeli dana poradnia stała się niewłaściwa do udzielenia pomocy dziecku (np. w związku ze zmianą miejsca zamieszkania dziecka czy zmianą terenu działania poradni), wówczas rodzice (prawni opiekunowie) powinni złożyć stosowny wniosek do dyrektora „dotychczasowej” poradni o przekazanie indywidualnej teczki z dokumentacją dziecka, do właściwej -  wraz z jej wskazaniem.

   

   

   

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane
Wszystkim uczniom i ich rodzicom
nauczycielom i nauczycielom emerytom
życzę aby Święta Wielkanocne
przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość
By stały się źródłem wzmacniania ducha
Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie
napełni Was pokojem i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość...
              Dyrektor szkoły  Bożena Suchojad

Wiadomości

 • 16 kwietnia 2018r. przedszkolaki z oddziału Krasnoludki z Przedszkola Gminnego w Rakowie reprezentowały Zespół Szkolno – Przedszkolny  w Rakowie podczas II Przeglądu Spektakli Szkolnych i Przedszkolnych „Uwaga! Dzieci na scenie!” w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Nasze pięciolatki okazały się rewelacyjne w zmaganiach o laur zwycięstwa z dziećmi sześcioletnimi z kieleckich przedszkoli. Wśród trzech występujących przedszkolnych zespołów aktorskich Krasnoludki z Rakowa w przedstawieniu pt. „Zagubiony czas” uzyskały najwyższe noty jury i zajęły pierwsze miejsce. Ponadto spośród przyznanych trzech indywidualnych wyróżnień za grę aktorską i prezentację na scenie dwa przypadły małym artystom z Rakowa: Natalii Suchojad za rolę pieska oraz Lenie Barabasz za rolę śliwki.

 •  

  Dnia 7 maja o godz. 10.00 w Starachowickim Centrum Kultury odbyły się eliminacje wojewódzkie do XXVIII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowało razem dwunastu uczniów z klas I-III oraz z klas IV-VII.

  Klasa I:

  - Antonina Zapart, Jowita Rushan, Jakub Opatowicz, Zuzanna Urbanowska, Paweł Fit, Nikola Wojsa (opiekun: Pani Anna Wojsa)

  Klasa II:

  - Zuzanna Sienek (opiekun: Pani Dyrektor Bożena Suchojad, Pani Monika Wróbel)

  Klasa III:

  - Kacper Bochenek (opiekun: Pani Marzanna Gałęzowska)

 • W dniu 27.03.2018r. w przedszkolu w Rakowie odbyło się spotkanie wielkanocne, na którym gościliśmy Panią dyrektor Bożenę Suchojad oraz przedstawicieli stowarzyszeń działających na terenie Rakowa: pp. Danutę Król (Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Rakowskiej i Regionu Świętokrzyskiego), Halinę Łukasik (Gminne Towarzystwo Sportowe w Rakowie) i Zofię Balińską (Stowarzyszenie „Aktywne Serca” z Rakowa) oraz rodziców. Przedszkolaki z grup: Smerfów, Krasnoludków i Pszczółek przedstawiły programy artystyczne o tematyce wiosenno – wielkanocnej. Usłyszeliśmy pięknie wykonane piosenki i oglądaliśmy pokazy taneczne. Na zakończenie uroczystości odbyło się ogłoszenie wyników konkursu plastycznego pt. „Koszyk wielkanocny” oraz wręczenie nagród. Celem konkursu obok kultywowania tradycji wielkanocnych było budowanie pozytywnych relacji rodziców z dziećmi poprzez rodzinne spędzenie czasu razem. Uczestnikami mogły być wszystkie dzieci uczęszczające do naszego przedszkola wraz z rodzicami. W efekcie końcowym napłynęło 41 pięknych prac. Komisja w składzie: Bożena Suchojad – dyrektor ZSP w Rakowie, Marzena Kuczyńska – prezes TPZRiRŚ, Paulina Szewczyk – prezes GTS w Rakowie, Halina Łukasik – członek GTS w Rakowie oraz Aneta Siwonia – członek Stowarzyszenia „Aktywne Serca” z Rakowa dokonała w dniu 26.03.2018r. oceny prac plastycznych i po trudnych naradach wyłoniła następujących laureatów:

 • W bieżącym roku szkolnym oddział pięciolatków z przedszkola w Rakowie przystąpił do udziału w XIV edycji programu edukacji ekologicznej dla powiatu kieleckiego „Dla Ziemi, dla siebie” realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Kielcach. Celem zorganizowanego w br. konkursu pt. „Tajemnice lasu” było odkrywanie uroków jakie kryją w sobie ostępy leśne, zwracanie uwagi na piękno lasu, rozbudzanie w dzieciach szacunku do świata roślin i zwierząt leśnych. Przez cały rok na zajęciach przedszkolaki uczestniczyły w wielu wycieczkach do lasu i leśniczówki. Poznawały drzewa liściaste i iglaste, warstwy lasu, mieszkańców lasu, pracę leśnika, niekorzystne skutki ingerencji człowieka, zasady ochrony leśnej przyrody. W godzinach popołudniowych w przedszkolu przez kilka tygodni pod kierunkiem pań: Mirosławy Foryś i Wiolety Banak przedszkolaki tworzyły drzewa z papieru i lepiły zwierzątka z plasteliny. W efekcie podjętych działań powstała makieta lasu w czterech porach roku.  Wspólna praca wszystkich pięciolatków zachwyciła jury i zdobyła pierwsze miejsce. Rywalizacja była bardzo duża, gdyż na konkurs wpłynęło 117 prac z 54 placówek oświatowych, w tym: 53 prace z oddziałów przedszkolnych i klas „0” oraz 63 prace ze szkół podstawowych klas I-III.

 • Uczniowie klas 2 i 5 ZSP w Rakowie pod opieką pań K. Szot i M. Wróbel, zainspirowani dawnymi tradycjami ludowymi w kolorowym orszaku przeszli nad miejscową rzekę i tam pożegnali zimę topiąc Marzannę a recytując wiersze przywoływali piękną i urodzajną wiosnę. Kukła, kolorowe gaiki i wiosenne kwiaty zostały wykonane na lekcjach plastyki z ekologicznych materiałów (siano,nici, bibuła).

  21 MARCA - PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - Obrazek 121 MARCA - PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - Obrazek 221 MARCA - PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - Obrazek 321 MARCA - PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - Obrazek 421 MARCA - PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - Obrazek 5

 •  

  Twórczość plastyczna jest jedną z najważniejszych form działalności dziecka w wieku przedszkolnym. Jego własna twórczość jest źródłem dobrej zabawy, radości, podstawową formą uczenia się oraz zdobywania, wiedzy o otaczającej go rzeczywistości. Udział dziecka w zajęciach plastycznych sprzyja aktywizowaniu myślenia, przyczynia się do rozwoju samodzielności i pomysłowości. Dnia 16 marca przedszkolaki ze wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w warsztatach plastycznych prowadzonych przez Grupę Animacyjną „Frajda” ze Staszowa. Dzieci pod kierunkiem pan animatorek wykonały piękne kartki świąteczne. Po efektywnej pracy odbyła się wesoła zabawa.

 • Dnia 07.03.2018r. do naszej szkoły przybyły panie policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach w celu przeprowadzenie prelekcji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkanie odbyło się z inicjatywy pani Sylwii Rycombel-Wiejas. Przy wykorzystaniu prezentacji multimedialnych, mundurowe przybliżyły podstawowe pojęcia     z zakresu ruchu drogowego, znaki i sygnały oraz zasady ruchu pieszych. W przedszkolu oraz w klasach I-III, dzieci oraz uczniowie mogli dodatkowo wykazać się
 • Dnia 7 marca 2018 roku do przedszkola z wizytą przybyła policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Kielcach. Pani policjantka spotkała się z przedszkolakami wszystkich grup wiekowych. Dzieci bardzo serdecznie powitały gościa i z zainteresowaniem słuchały tego, co mówi. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Pani policjantka przybliżyła dzieciom dbałość o bezpieczeństwo w domu i w przedszkolu oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Opowiadała o postępowaniu dzieci w różnych sytuacjach, dając im możliwość oceny - czy zachowywały się dobrze, czy też niewłaściwie. Największą frajdą było uczestnictwo w zabawie w ruch drogowy i kierowanie kolorowymi piankowymi samochodami. Wszyscy kierowcy wywiązali się z zadania wspaniale.

 • W poniedziałek, tj. 05.03.2018r. dzieci z wszystkich grup uczestniczyły w projekcie edukacyjnym pod nazwą „Mobilne Oceanarium”. Pierwszą atrakcją spotkania była możliwość podziwiania wielu podwodnych eksponatów: różnorodnych muszli, modeli ryb czy na przykład zębów rekina. Następnie przedszkolaki zostały zaproszone do specjalnej kopuły ustawionej w jednej z sal przedszkolnych, gdzie wyświetlona została prezentacja 3D, przedstawiająca dno oceanu z jego ciekawymi mieszkańcami. Ta inspirująca podwodna podróż była dla dzieci źródłem wielu pozytywnych wrażeń, które z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci.

 • Motywem przewodnim Tygodnia jest hasło:

  ,,Oracja i czytelnictwo zawsze w modzie’’

   

  PRZEBIEG TYGODNIA KULTURY JĘZYKA

  (5-10 marca 2018r.)

   

  1. Ortograficzna corrida, czyli walka z bykami. Ćwiczenia ortograficzne, quizy, testy, rebusy.

  2. „Rozumiem, co czytam” – testy czytania ze zrozumieniem dla kl. I-III, IV-VII.

  3. Zabawy językiem polskim: skrętacze języka, wierszyki łamiące języki dla kl. I-III i IV-VII.

  4. Układanie haseł propagujących czytelnictwo i bibliotekę szkolną.

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rakowie
  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rakowie
  ul.Sienieńskiego 20
  26-035 Raków
 • 41 3535015

Galeria zdjęć