Nawigacja

Partnerzy

Poniedziałek 24.04.2017

Informacje Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

 • Nowa siedziba Poradni Pedagogiczno - Psychologicznej w Chmielniku mieści się przy ul. Furmańskiej 1
 • Poradnia i szkoła zachęca do współpracy (spotkania w siedzibie placówki; spotkania na terenie szkoły, kontakt telefoniczny)

 • UWAGA  RODZICE !

                   Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 lipca 2009 r. (Dz. U. z 2009 r. Nr 116 poz. 977) wprowadziło ważne rozstrzygnięcie odnośnie trybu przekazywania dokumentacji dziecka z jednej poradni psychologiczno – pedagogicznej do innej.

  Chodzi o to, że jeżeli dana poradnia stała się niewłaściwa do udzielenia pomocy dziecku (np. w związku ze zmianą miejsca zamieszkania dziecka czy zmianą terenu działania poradni), wówczas rodzice (prawni opiekunowie) powinni złożyć stosowny wniosek do dyrektora „dotychczasowej” poradni o przekazanie indywidualnej teczki z dokumentacją dziecka, do właściwej -  wraz z jej wskazaniem.

   

   

   

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Edukacja przedszkolna – lepszy rozwój dziecka

 

ROZEZNANIE RYNKU

NA USŁUGI EDUKACYJNE DLA DZIECI

 

Zamówienie publiczne na prowadzenie zajęć dodatkowych dla dzieci, w ramach projektu pod nazwą: Edukacja przedszkolna – lepszy rozwój dziecka, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

1. Zamawiający

Gmina Raków, ul. Ogrodowa 1, 26-035 Raków

tel. 413 535 018,

e-mail: urzad@rakow.pl .

WIĘCEJ ZOBACZ - LEWE MENU: ROZEZNANIE RYNKU

 

Wiadomości

 •  

  Tegoroczne palmy zachwycały.  W kategorii: palma indywidualna trzy równorzędne pierwsze miejsca zdobyły wspaniałe prace Michała Banaka z kl.V, Wiktorii Kobus z kl IV oraz Jakuba Opatowicza z kl.0. Każda z nich posiadała inne walory artystyczne, które zachwyciły komisję. Wyróżnieni uczniowie w tej kategorii to: Wiktoria Wojsa – kl.VI, Krzysztof Toporowski – kl. 0, Mateusz Jasiński – kl. II, Paweł Misterkiewicz – kl.V. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe w postaci książek, wielkanocnych czekoladowych zajęcy, świątecznych kreatywnych dekoracji oraz pamiątkowych dyplomów. Palmy klasowe były bardzo starannie wykonane, piękne, barwne i ciekawie skomponowane. Każda klasa otrzymała słodki prezent oraz dyplom. Podziękowania za ufundowanie nagród należą się ks. proboszczowi Pawłowi Mackiewicz. Wszystkie palmy wspaniale udekorowały kościół w Rakowie. Dziękujemy za liczny udział w konkursie. Cieszymy się, że współpraca uczniów, rodziców i nauczycieli przyczynia się do pielęgnowania pięknych polskich tradycji.

 • 6 kwietnia uczniowie klasy VI przystąpili do wewnętrznego sprawdzianu szóstoklasisty. Uczestnictwo w programie umożliwia uczniom rzetelne sprawdzenie swojej wiedzy. Zmotywuje ich do nauki przed zapowiadaną „małą maturą” po klasie ósmej. Rpzpoczniamy przygotowanie do  kolejnego etapu kształcenia.

 • Przygotowanie palm wielkanocnych to wieloletnia tradycja naszej szkoły. Dzięki niej dzieci kultywują tradycje relgijne. Rozwijają fantazjię i inwencję twórczą. Wszyscy uczniowie uczestniczyli w przygotowaniu palm. W domu i w szkole przygotowywali kwiaty z różnokolorowej bibuły. Przyniesione gałązki bazi, wierzbowe kije, suszone kwiatki, bukszpan, robione z bibuły i krepiny kwiaty, przymocowane do kija przeobraziły się w prawdziwe dzieła. Powstały piękne palmy klasowe, przygotowane przez uczniów, wychowawców i rodziców na terenie szkoły oraz palmy indywidualne zrobione przez dzieci z rodzicami w domu. Dziękujemy wszystkim rodzicom za włączenie się do tej pięknej kultywowanej w naszej szkole i miejscowości tradycji. Palmy zdobić będą kościół parafialny. Ich piękno z pewnością nas rozweseli.

 • Szkoła zrealizowała kolejne działania w ramach projektu "Dziecięca Piłka Ręczna", w którym bierze udział od listopada. Uczniowie na zajęciach w-f i wybranych zajęciach świetlicowych rozwijaja swoje umiejetności sportowe i pasję do gry zespołowej. Uczniowie wezmą teraz udział w trzech konkursach ogłoszonych przez organizatorów. Po rozstrzygnięciu szkolnego etapu konkursów, w którym brana była pod uwagę zgodność pracy z regulamnem, wartość artystyczna i samodzielność wykonanego zadania szkołę reprezentować będą: - w kategorii I Praca plastyczna Otylia Rushan z kl. IIIb,        z kl. IIIa, Anna Stawiarska kl.I

 • Załącznik nr 1

  do Zarządzenia nr 20 /2017

  Wójta Gminy Raków

  z dnia 8 marca 2017 r.

 • W dniu 27.03.2017 r. w Starostwie Powiatowym w Kielcach odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Wodę chronię i oszczędzam’’ w ramach XIII edycji Programu edukacji ekologicznej dla powiatu kieleckiego pt. „Dla Ziemi, dla siebie” w roku szkolnym 2016/2017.  Celem konkursu była  popularyzacja wiedzy na temat zasobów wodnych, zwrócenie uwagi na role wody w życiu człowieka oraz w rozwoju życia na Ziemi. Wśród 103 pięknych i ciekawych prac z 41 placówek oświatowych z terenu powiatu kieleckiego wyróżniona została praca klasy I z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rakowie.

 • 22 marca uczennice klasy V i VI uczestniczyły w spotkaniu GRAJ DALEJ#JAK DZIEWCZYNA.

  Kampania społeczna # JAK DZIEWCZYNA rozpoczęło Always po badaniach, w których stwierdzono, że u ponad połowy dziewcząt w okresie dojrzewania zmniejsza się poziom pewności siebie, a wiele z nich już nigdy go nie odzyskuje. Celem spotkania było zwiększenie świadomości uczennic, związanej z okresem dojrzewania. Podniesienie poczucia ich własnej wartości,spełnienia i odpowiedniego postrzegania swojego ciała.

 • Uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Rakowie dnia 21 marca - w Święto Wiosny, rozpoczęli przygotowania do Jubileuszu 450-  lecia lokacji Rakowa.  Dzieci przygotowały wystawy przedstawiające dawny i dzisiejszy Raków.  Można na nich zobaczyć własnoręcznie wykonane prace plastyczne, zdjęcia, ciekawostki. Uczniowie zamieścili także informacje dotyczące historii Rakowa. Wychowankowie poznawali dzieje miejscowości z kronik i opowieści starszych osób. Wystawę będzie można zobaczyć w oryginale podczas uroczystości gminnych obchodzonych w czerwcu.

 • W dniu 18 marca uczniowie naszej szkoły śpiewający w zesole Rakowskie Fijołecki zaprezentowali swoje umiejętności w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach na Dziecięcej Estradzie Folkloru. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych imprez, przeglądów artystycznych popularyzujących kulturę ludową w naszym województwie. Nad przebiegiem konkursu czuwa Rada Artystyczna, która ocenia poziom występu, czyli czystość śpiewu, dykcję, technikę wykonania i interpretację. Zwraca uwagę również na dobór repertuaru i zgodność etnologiczną. W tegorocznej edycji Jury przyznało Rakowskim Fijołeckom III miejsce. Zespół zgodnie z regulaminem zaśpiewał dwie ludowe piosenki: „Oj jade jo se jade” i „Leć głosie po rosie”, zaczerpnięte z przekazu ustnego lokalnych śpiewaczek. Nad szlifowaniem umiejętności małych artystów pracują Justyna Piotrowicz i Magdalena Wojsa. Cała społeczność szkolna ogromnie się cieszy z sukcesu Rakowskich Fijołecków i życzy naszym uczniom kolejnych sukcesów.

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rakowie
  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rakowie
  ul.Sienieńskiego 20
  26-035 Raków
 • 41 3535015

Galeria zdjęć