Nawigacja

Partnerzy

Wtorek 20.03.2018

Informacje Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

 • Nowa siedziba Poradni Pedagogiczno - Psychologicznej w Chmielniku mieści się przy ul. Furmańskiej 1
 • Poradnia i szkoła zachęca do współpracy (spotkania w siedzibie placówki; spotkania na terenie szkoły, kontakt telefoniczny)

 • UWAGA  RODZICE !

                   Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 lipca 2009 r. (Dz. U. z 2009 r. Nr 116 poz. 977) wprowadziło ważne rozstrzygnięcie odnośnie trybu przekazywania dokumentacji dziecka z jednej poradni psychologiczno – pedagogicznej do innej.

  Chodzi o to, że jeżeli dana poradnia stała się niewłaściwa do udzielenia pomocy dziecku (np. w związku ze zmianą miejsca zamieszkania dziecka czy zmianą terenu działania poradni), wówczas rodzice (prawni opiekunowie) powinni złożyć stosowny wniosek do dyrektora „dotychczasowej” poradni o przekazanie indywidualnej teczki z dokumentacją dziecka, do właściwej -  wraz z jej wskazaniem.

   

   

   

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Wiadomości

 •  

  Uczniowie ZSP w Rakowie kolejny raz pod koordynacją p. K. Szot, 26.02.2018r. zaprezentowali swoje prace plastyczne, na wystawie pt.: „ Orzeł Biały – Nasza Duma i 100-lat Niepodległości” poświęconej tematyce patriotycznej, korelującej z Samorządowym Programem Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

  „WYSTAWA ORZEŁ BIAŁY – NASZA DUMA I 100- LAT ODSYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI” - Obrazek 1„WYSTAWA ORZEŁ BIAŁY – NASZA DUMA I 100- LAT ODSYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI” - Obrazek 2„WYSTAWA ORZEŁ BIAŁY – NASZA DUMA I 100- LAT ODSYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI” - Obrazek 3„WYSTAWA ORZEŁ BIAŁY – NASZA DUMA I 100- LAT ODSYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI” - Obrazek 4„WYSTAWA ORZEŁ BIAŁY – NASZA DUMA I 100- LAT ODSYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI” - Obrazek 5

 •  

  9 lutego 2018r. uczniowie klas IV – VII wraz z opiekunami uczestniczyli w przedstawieniu edukacyjnym pt.: „Labirynt Przemocy”, w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego ALER z Wrocławia, w Staszowskim Ośrodku Kultury. Aktorzy w atrakcyjny sposób przedstawili problem agresji wśród młodzieży, jej destrukcyjny wpływ na człowieka oraz skuteczny sposób walki z niepożądanym zachowaniem.

  Przedstawienie pt.: ”Labirynt Przemocy” grane przez Teatr Profilaktyczny ALER w Staszowskim Ośrodku Kultury. - Obrazek 1Przedstawienie pt.: ”Labirynt Przemocy” grane przez Teatr Profilaktyczny ALER w Staszowskim Ośrodku Kultury. - Obrazek 2Przedstawienie pt.: ”Labirynt Przemocy” grane przez Teatr Profilaktyczny ALER w Staszowskim Ośrodku Kultury. - Obrazek 3

 •  

  Jak co roku w Tłusty Czwartek, Pani Dyrektor Bożena Suchojad zadbała o sodki poczęstunek. Wszyscy zajadaliśmy się pysznymi pączkami z Rakowskiej piekarni. 

  Tłusty Czwartek - Obrazek 1Tłusty Czwartek - Obrazek 2

   

 • W środę 7 lutego w hali sportowej w Bilczy odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym dla Szkół Podstawowych. Szkołę z Rakowa reprezentowały dwie drużyny w składzie (Mateusz Bochenek, Mikołaj Kuca, Marcin Kania, Kacper Wojsa), pozostali uczestniczy przybyli min z : Porzecza, Łagowa, Starej Słupi, Krajna, i gospodarz Bilcza. W roli faworytów były drużyny z Bilczy i Porzecza. Zawody rozegrane były w systemie Pucharowym, a kolejno awans uzyskiwali zawodnicy z największą liczbą zwycięstw. Uczniowie rozpoczęli rywalizację w grze pojedynczej, potem deblowej. Każdy z zawodników grając „każdy z każdym” rozegrał po kilkanaście spotkań. Do kolejnego etapu awansowali uczniowie z największą liczbą zwycięstw w tym dwie drużyny z Rakowa. Zespoły z Bilczy i Porzecza spotkały się w finale. Lepsi okazali się goście z Porzecza zajmując pierwsze miejsce. Nam pozostała walka o trzecie miejsce. W walce o miejsce na najniższym stopniu podium reprezentowali nas (Mateusz Bochenek , Mikołaj Kuca) choć rywalizacja do końca była bardzo zacięta, a wynik zmieniał się z meczu na mecz, to po dramatycznej końcówce nieznacznie lepsi okazali się zawodnicy ze Starej Słupi zwyciężając 3:2. Biorąc pod uwagę poprzednie lata, to czwarte miejsce jest najlepszym osiągniętym rezultatem w historii naszych udziałów. Gratulacje!!!

 • We wtorek 7 lutego 2018r w hali sportowej Gminnego Zespołu Szkół w Łagowie odbył się turniej piłkarski uczniów szkół podstawowych dla klas młodszych (kl III, IV). Udział w nim wzięło sześć zespołów z okolicznych miejscowości w tym po dwie drużyny z Łagowa i Rakowa, Lechowa. Zespoły zostały rozlosowane i podzielone na dwie grupy. Każda z drużyn rozegrała po kilka spotkań. Zespoły z największa liczbą zwycięstw awansowały dalej i czekał je mecz o finał. W gronie finalistów znalazły się drużyny z Rakowa i Łagowa. Po bardzo emocjonującym meczu zwyciężył zespół z Łagowa 1:0. Druga nasza drużyna zajęła czwarte miejsce. Statuetkę dla najlepszego strzelca turnieju otrzymał Mateusz Lech. Serdeczne gratulacje!!

 • Uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Rakowie kolejny raz zaprezentowali swoją bogatą twórczość plastyczną na styczniowej „Wystawie niepodległościowej o Józefie Piłsudskim” eksponowanej w budynku szkoły. Działania uczniów koordynowane były przez p. M. Gałęzowską, p. M. Wróbel oraz p. K. Szot w ramach Samorządowego Programu Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w 2018r.

  Wystawa niepodległościowa o Józefie Piłsudskim - Obrazek 1Wystawa niepodległościowa o Józefie Piłsudskim - Obrazek 2Wystawa niepodległościowa o Józefie Piłsudskim - Obrazek 3Wystawa niepodległościowa o Józefie Piłsudskim - Obrazek 4

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rakowie
  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rakowie
  ul.Sienieńskiego 20
  26-035 Raków
 • 41 3535015

Galeria zdjęć