Nawigacja

Partnerzy

Środa 24.10.2018

Informacje Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

 • Siedziba Poradni Pedagogiczno - Psychologicznej w Chmielniku mieści się przy ul. Furmańskiej 1
 • Poradnia i szkoła zachęca do współpracy (spotkania w siedzibie placówki; spotkania na terenie szkoły, kontakt telefoniczny)

Oferta zawodów dostępna w sieci edukacji na terenie województwa świętokrzyskiego jest umieszczona na stronie https://kuratorium.kielce.pl/pl/oferta-zawodow/

Doradztwo zawodowe dla dzieci i młodzieży:

http://doradztwo.ore.edu.pl – strona Ośrodka Rozwoju Edukacji

http://ohp.pl/ – strona Ochotniczych Hufców Pracy

http://dokariery.pl/ – Elektroniczne Centrum Aktywizacji Młodzieży

 

 

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

 

Dowozy_dzieci_do_szkol_rok_szkolny_2018-2019.pdf

Plan zajęć w zakładce

..

 

Wiadomości

 • Podczas zajęć świetlicowych, grupa chłopców z klasy V  wybrała się z opiekunem p. Beatą Kudłacz na teren Cmentarza Żydowskiego. Pani opowiedziała nam o historii tego miejsca. Oglądaliśmy złożone na miejscu cmentarnym macewy. Niektóre z nich, choć pochodzą z rozbiórki budynku,  zachowały się w dobrym stanie. Uporządkowaliśmy to miejsce grabiąc zeschłe trawy i liście. Zapaliliśmy znicz, symbolizujący naszą pamięć o zmarłych.

 • Tegoroczna jesień tak pięknie zachwyca różnokolorowymi barwami. Obfituje w kasztany i żołędzie, dlatego też wykonaliśmy swoje prace techniczne wykorzystując je do zrobienia  fantastycznych stworków. Foto B.Kudłacz

 • W dniu 15 października przedstawicie uczniów i nauczycieli naszej szkoły oraz władz samorządowych uczestniczyli w uroczystości otwarcia pracowni ekologicznej w ZSP w Rakowie.

  To dzięki niej poznawanie nauk przyrodniczych nie będzie dla naszych wychowanków uczeniem się tylko odkrywaniem świata, który jest wokół nas. Będzie zadawaniem pytań i szukaniem odpowiedzi. Uczenie się stanie się procesem twórczym.

  Podczas uroczystości wiele ciepłych słów zachęcających i motywujących do nauki skierowała do uczniów Pani Wójt Alina Siwonia. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał najmłodszy i najstarszy uczeń, Pani Wójt oraz przedstawiciele nauczycieli. Po wejściu do sali dzieci pokazały jak „niezwykłe” i twórcze mogą być zajęcia, które oparte są na badaniu.

 • 30.09.2018

  Gry, zabawy i występy artystyczne – takie atrakcje dominowały w piękną, słoneczną, choć nieco chłodną niedzielę, 30 września 2018 r., na placu szkolnym przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rakowie. Tego dnia, dzięki zaangażowaniu i pracy wielu osób, został zorganizowany festyn rodzinny pod hasłem „Dla Niepodległej”. Impreza doskonale wpisała się w nurt wychowania patriotycznego i związana była tematycznie z obchodami 100-lecia niepodległości naszej Ojczyzny.

  Zgromadzonych gości serdecznie powitała Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Bożena Suchojad, życzyła wszystkim przyjemnych wrażeń artystycznych oraz wspaniałej zabawy. Plenerową imprezę poprowadziła agencja artystyczna „Patigo”.

 • Origami to sztuka składania papieru, znana na całym świecie. Przypuszcza się, że swój początek ma w Chinach, jednak to buddyjscy mnisi około VI wieku, sprowadzając papier rozpowszechnili tą sztukę w Japonii. Na zajęciach świetlicowych zaczęliśmy od składania prostych prac -statku. W czasie tworzenia prac nie tnie się papieru, nawet nie powinno się kleić ani ozdabiać.  My wykorzystaliśmy kartki z zeszytów, które nie do końca zostały zapisane. 

  Origami - Obrazek 1Origami - Obrazek 2Origami - Obrazek 3Origami - Obrazek 4

 • Co prawda jeszcze nie rozpoczęła się kalendarzowa jesień, a dzieci uczęszczające na szkolną świetlicę, której opiekunem jest p. Beata Kudłacz, wykonały dla mamy jarzębinowe korale. Oczywiście wszyscy wykazali się cierpliwością bo nawlekanie  jarzębin, zwłaszcza dla najmłodszych, nie było takie łatwe. Zapewne mamom przypadły do gustu jesienne ozdoby i doceniły zaangażowanie swych pociech.

  Jarzębinowe korale - Obrazek 1Jarzębinowe korale - Obrazek 2Jarzębinowe korale - Obrazek 3Jarzębinowe korale - Obrazek 4Jarzębinowe korale - Obrazek 5

 • Nasz klasa uczestniczyła w zajęciach, które prowadziła Pani Beata Kudłacz, tuż po swojej wizycie w Yad Vashem w Jerozolimie.

  Pani opowiedziała o kulturze i tradycjach żydowskich z jakimi spotkała się, będąc na dziesięciodniowym szkoleniu dla nauczycieli. Byliśmy zafascynowani sposobem przekazywania wiadomości, połączonej z prezentacją zdjęć. Mogliśmy posmakować nasion kardamonu, zobaczyć przyprawy używane w tamtejszej kuchni oraz pamiątki przywiezione z podróży. Mieliśmy okazję doświadczyć, jak bardzo zasolone jest Morze Martwe i dotknąć błota, z którego robione są drogie i popularne kosmetyki oraz pozyskuje sól. Pani zaprezentowała zdjęcia Masady, starożytnej twierdzy żydowskiej, położonej na skraju Pustyni Judejskiej, nad Morzem Martwym. Podczas zajęć przypomnieliśmy sobie warsztaty o tolerancji, jakie prowadziła z nami Pani Beata. Były one oparte na historii Rutki Laskier i prowadzonego przez nią pamiętnika, pisanego w getcie będzińskim. Autentyczny zeszyt Rutki został wywieziony z Polski i jest właśnie w archiwum Yad Vashem.

 •  

  Dnia 20.06.2018r. grupa uczniów z klasy VI (Mateusz Bochenek, Aleksandra Sławska, Mikołaj Kuca, Karolina Lech, Patrycja Kosińska) wraz z opiekunem – panią Sylwią Rycombel-Wiejas, udała się do Staszowa na II część konkursu pt. „Mała firma – duży sukces”. Celem konkursu było: upowszechnianie wiedzy o pieniądzu i zagadnieniach związanych z ekonomią oraz przedsiębiorczością. W I części konkursu uczniowie mieli za zadanie stworzyć swój własny biznesplan. Z tego zadania wywiązali się znakomicie. Uzyskali bowiem 37 punktów na 40 możliwych. Mieli jeden z najwyższych wyników wśród wszystkich 13 szkół, biorących udział w konkursie. Jury doceniło kreatywność naszych uczniów. W drugiej części konkursu pisali test, opracowany przez organizatorów, składający się z pytań zamkniętych i otwartych. Zagadnienia stanowiły treści zawarte w wybranych rozdziałach książki „Świat Pieniądza”, które uczniowie musieli przyswoić w bardzo krótkim czasie. Po turnieju wiedzy z przedsiębiorczości jury zliczyło punkty za oba działania i w taki sposób wytypowało tylko 3 zwycięskie drużyny. Niestety w drugiej części konkursu nie mieliśmy tyle szczęścia, co w pierwszej, ale trzeba podkreślić, że konkurencja była mocna. Nasi uczniowie uzyskali razem 67 punktów. To bardzo dobry wynik. Otrzymali dyplom za uczestnictwo i pamiątkowe gadżety. Z całą pewnością udział w takiej formie konkursu sprawił, że nasi uczniowie zdobyli nie tylko wiedzę na temat przedsiębiorczości, ale także nowe, cenne doświadczenia oraz po

 • Dnia 19.06.2018r. uczniowie klasy IV B, wraz z opiekunami – panią Sylwię Rycombel-Wiejas i panią Katarzyną Szot , uczestniczyli w wycieczce do Sandomierza.

  Cele wyjazdu to:

  - poznanie unikalnej architektury miasta, jego środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury,

  - lekcja historii tego regionu,

  - pobudzanie aktywności poznawczej uczniów,

  - poznanie zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach,

  - upowszechnianie formy aktywnego wypoczynku.

  W czasie wycieczki uczniowie zwiedzili Rynek, Bramę Opatowską, gdzie z tarasu mogli podziwiać panoramę miasta oraz Zbrojownię Rycerską. Wielką atrakcją była Podziemna Trasa Turystyczna tzw. „lochy sandomierskie” - zespół podziemnych chodników i piwnic - dawnych składów kupieckich, obejmujący ponad 30 pomieszczeń na długości ok. 500 metrów i na głębokości do 12 m. Dodatkowo uczniowie zobaczyli dekorację rzeźbiarską i malowidła ścienne we wnętrzu Bazyliki Katedralnej. Na koniec wycieczki czekał na uczestników rejs po Wiśle. Uczniowie płynęli statkiem „Maria”, oglądając panoramę miasta. Wycieczka nie mogłaby zostać zaliczona bez zakupu pamiątek, które uczniowie nabyli na stoiskach usytuowanych przy rynku. Wyjazd z całą pewnością można zaliczyć do udanych. Choć zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy szczęśliwie do naszych domów.

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rakowie
  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rakowie
  ul.Sienieńskiego 20
  26-035 Raków
 • 41 3535015

Galeria zdjęć